Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Objawienia Pańskiego
Ogłoszenia Uroczystość Objawienia Pańskiego PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 06 stycznia 2013 12:08

Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06 stycznia 2013 r.

1.Obchodzimy dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną uroczystością Trzech Króli. Po każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Poświęconą kredą na drzwiach naszych mieszkań piszemy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu ? Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok Pański jako znak, że w tym domu przyjmowany jest Chrystus. Podtrzymujmy ten piękny zwyczaj. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na misje święte.

2.Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wprawdzie jej rozpoczęcie było zapowiadane na następny tydzień, gdyż ks. Proboszcz sam zamierzał udać się na odwiedziny kolędowe. Jednak stan zdrowia ks. Proboszcza nie polepszył się na tyle, aby mógł podjąć się tego bez szkody dla własnego zdrowia. Wobec powyższego kolędę rozpoczniemy już od jutra i czynił to będzie ks. Mirosław oraz inny zaproszony kapłan. W związku z tym, iż są to księża spoza Parafii i nie są rozeznani w jej terenie wizyta duszpasterska rozpoczynać się będzie o godz. 9.30. Proszę o wyrozumiałość i życzliwość. Postarajmy się o to, aby w miarę możliwości, obecni byli wszyscy członkowie rodziny. Pamiętajmy, że kolęda, to poświęcenie mieszkania na Nowy Rok, modlitwa kapłana z rodziną i krótka rozmowa duszpasterska. Dłuższe debaty nie są wskazane z tej racji, że czekają następne rodziny. Do omawiania trudniejszych spraw ks. Proboszcz zaprasza do kancelarii parafialnej w ciągu roku. Jeżeli ktoś chciałby ewentualnie poczęstować kapłanów posiłkiem proszę, aby zaplanować to w godzinach obiadu. Proszę, aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości bądź ulic zmobilizowali się i zorganizowali dojazd księdza na wizytę kolędową. W czasie kolędy śmiało możemy prosić kapłana o poświęcenie wody, obrazów, medalików, różańców czy innych przedmiotów kultu religijnego. Na kolędowe spotkanie należy przygotować stół przykryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, wodę święconą oraz kropidło. Zachęcam do śpiewania kolęd i pastorałek w naszych domach. Uczyńmy wszystko, aby odwiedziny kolędowe były radosnym świętem naszych rodzin, które ożywi nasze życie religijne.

3.Plan wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień:

  07.01.2013 r. (poniedziałek) Stegienka od pana Zawadzkiego

  08.01.2013 r. (wtorek) Rybina od państwa Załuga do państwa Radziwiłł

  09.01.2013 r. (środa) Rybina od państwa Staroń do państwa Staniak

  10.01.2013 r. (czwartek) Cisewo od państwa Leończuk, Sportowa Okólna, Menonitów

  11.01.2013 r (piątek) Morska od plaży, Obozowa

  12.01.2013 r (sobota) Ogrodowa od państwa Obojskich

 

  W tym tygodniu na stronie internetowej Parafii zostanie zamieszczony plan wizyty duszpasterskiej na kolejne dni.

   

4.Z racji wizyty duszpasterskiej Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą o godz. 8.30. Ks. Proboszcz serdecznie zachęca do zamawiania Mszy św. w różnych intencjach, w tym tygodniu od wtorku do soboty nie ma intencji. Intencje Mszy św. można zamawiać u ks. Mirosława w zakrystii.

   

5.W środę 9 stycznia gościć będziemy w Żuławkach ks. Biskupa Józefa Wysockiego biskupa pomocniczego diecezji elbląskiej, który odprawi kolędę dekanalną, na którą są zaproszeni wszyscy kapłani naszego dekanatu. Udzieli błogosławieństwa naszym parafiom i wszystkim rodzinom, aby umacniały się w wierze.

   

6.Trwa tzw. ?Mała Peregrynacja? Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinach naszej wspólnoty parafialnej. W dalszym ciągu serdecznie zachęcam do przyjmowania Obrazu w swoich domach. Obraz obecnie peregrynuje na ul. Nowej, kolejne ulice to Wrzosowa, Północna i Grunwaldzka. Następne ulice będą sukcesywnie podawane. Proszę o zachowywanie kolejności peregrynowania obrazu. Rodziny, które w danym dniu obraz przyjmują zapraszam na Mszę Św. i przypominam, iż rodziny, które w danym tygodniu przeżywały nawiedzenie mogą składać ofiary na Mszę św. zbiorową w ich intencji.

   

7.W najbliższym czasie zostaną wykonane poduszki na ławki do kościoła. Zostało złożone stosowne zamówienie. Część ofiar składanych w czasie wizyty duszpasterskiej zostanie przeznaczona na pokrycie kosztu poduszek. Już dziś. ks. Proboszcz serdecznie dziękuje za każdą złożoną ofiarę na ten cel.

8.Za tydzień zapraszam wszystkie Panie z Kół Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 16.00, a po Mszy św. zapraszam na spotkanie opłatkowe w salce katechetycznej.

9.W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 zapraszam liturgiczną służbę ołtarza na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w salce katechetycznej.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem bądźmy dla innych gwiazdą, która wskazuje Chrystusa ? prawdziwą Światłość świata.

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2013 09:28
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2023

«  września 2023  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930