Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Święto Chrztu Pańskiego
Ogłoszenia Niedziela Święto Chrztu Pańskiego PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 11 stycznia 2013 20:07

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Święto Chrztu Pańskiego

13 stycznia 2013 r.


1. W dzisiejszą niedzielę Kościół w liturgii wspomina Chrzest Pana Jezusa. Wspominając dziś chrzest Jezusa, myślimy o naszym chrzcie, który jest zapoczątkowaniem i podstawą całego życia chrześcijańskiego.

2. Przypominam w związku z niedzielą Chrztu, że w naszej parafii sakrament chrztu udzielany jest w drugą i czwartą sobotę miesiąca:

  • chrzest należy zgłosić z tygodniowym wyprzedzeniem,

  • do zgłoszenia przynosimy akt urodzenia dziecka z USC,

  • na rodziców chrzestnych prosimy praktykujących katolików, którzy ukończyli 16 rok życia i przyjęli sakrament bierzmowania oraz żyją w sakramentalnym związku (jeżeli są małżonkami),

  • rodzice chrzestni mieszkający w innej parafii mają obowiązek dostarczyć zaświadczenie z parafii zamieszkania o możliwości pełnienia tej funkcji.

3. W czwartek Dzień Dialogu Kościoła z Judaizmem; w piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, natomiast w przyszłą niedzielę Dzień Migranta i Uchodźcy.

4. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Pamiętajmy, że kolęda, to poświęcenie mieszkania na Nowy Rok, modlitwa kapłana z rodziną i krótka rozmowa duszpasterska. Dłuższe debaty nie są wskazane z tej racji, że czekają następne rodziny. Do omawiania trudniejszych spraw ks. Proboszcz zaprasza do kancelarii parafialnej w ciągu roku. Rodzinom, które przyjmowały błogosławieństwo Boże w swój dom w minionym tygodniu, dziękuję za gościnność, życzliwość i ofiary kolędowe. Część ofiar składanych w czasie kolędy zostanie przeznaczona na pokrycie kosztu poduszek na ławki do kościoła. Ks. Proboszcz dziękuje za składane osobno ofiary ministrantom, 20% zebranych przez ministrantów ofiar przeznaczone jest na fundusz ministrancki. Z funduszu tego zostanie pokryta część kosztów związanych z wyjazdem integracyjnym ministrantów.

W tym tygodniu odwiedziny kolędowe od godz. 9.30:

14.01.2013 r. (poniedziałek) ulice Słoneczna od Państwa Szafran, Dworcowa, Kwiatowa.

16.01.2013 r. (środa) ulice Sikorskiego od Państwa Kordeckich, Bursztynowa.

17.01.2013 r. (czwartek) ulice Północna od Państwa Malinowskich, Nowa, Wrzosowa, Lipowa, Konwaliowa

18.01.2013 r. (piątek) ulice Żuławska od państwa Korsak, Elbląska, Popowo

19.01.2013 r. (sobota) od godz. 9.30 ulice Wojska Polskiego od państwa Ziętek, Dębowa, Bukowa, Leśna, Wąska, natomiast od godz. 13.00 ulice Zielna od Państwa Rutkowskich, Zielona, Boczna, Długosza.

20.01.2013 r. (niedziela) od godz. 17.00 ul. Dmowskiego

5. Dziś po południu odbędą się spotkania opłatkowe: o godz. 15.00 - liturgicznej służby ołtarza, natomiast na 17.00 serdecznie zapraszam wszystkie Panie z Kół Żywego Różańca.

6. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w Elblągu zaprasza na rekolekcje lectio divina, które odbędą się w dniach 21, 22, 23 stycznia 2013 r. w Kościele Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gd. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Rekolekcje skierowane są do członków Akcji Katolickiej oraz wszystkich Parafian niezrzeszonych w Stowarzyszeniu Akcji Katolickiej. Celem rekolekcji jest głębsze poznanie i zrozumienie Pisma św.

7. Ks. Proboszcz serdecznie zachęca do przyjmowania Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w swoich domach. Proszę o zachowywanie kolejności peregrynowania według wyznaczonego planu. Rodziny, które w danym dniu obraz przyjmują zapraszam na Mszę Św., a także można składać ofiary na Mszę św. zbiorową.


    Ks. Proboszcz życzy Parafianom gorliwości w spełnianiu dobrych uczynków, które poszerzają Kościół i rozwijają. I tak jak woda działa na kwiaty, tak nasza gorliwość może działać na naszą Parafię.

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2013 09:26
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2021

«  grudnia 2021  »
powtśrczpisoni
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031