Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Adwentu
Ogłoszenia I Niedziela Adwentu PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 04 grudnia 2018 16:49

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  I Niedziela Adwentu

  2 grudnia 2018

  Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą!

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela adwentu. Rozpoczynamy ten czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Adwent dzieli się na dwie części: najpierw będzie słowo Boże kierowało nas powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów a druga część to przygotować nas będzie do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam niech to będzie czas na religijne skupienie. Warto też podjąć jakieś postanowienia adwentowe. Zapraszam też na roraty, jest to Msza św. o Matce Bożej odprawiana codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.

 2. Proszę rodziców, aby umożliwili swoim dzieciom udział w RORATACH. W tym roku będziemy rozważać temat: „Patronowie Polski”. Dzieci proszę o przygotowanie pięknych lampionów. Ofiary zebrane podczas Rorat będą przeznaczone na dekoracje do żłobka.

 3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie wieńca adwentowego oraz opłatków, które będą rozprowadzane do naszych domów. Osoby, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki i są chętne, aby roznosić je także w tym roku proszę o zgłaszanie się do mnie. Zapraszam również nowe chętne osoby do rozprowadzania opłatków. Prośbę o roznoszenie opłatków kieruję także do członków Akcji Katolickiej. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Od wtorku będzie można odbierać opłatki.

 4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu [9 grudnia] i potrwają do wtorku. Rekolekcje wygłosi ks. dr Dariusz Kulecki.

 5. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: we wtorek św. Barbarę - patronkę górników, w czwartek św. Mikołaja, w piątek św. Ambrożego - patrona pszczelarzy.

 6. W sobotę 8 grudnia, obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych. Msza św. o godz. 7.00. Na Mszy św. W tym dniu odbędzie się o poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo proszę o obecność przynajmniej jednego z rodziców na tej Mszy św.

  W tym dniu także zapraszam na GODZINĘ ŁASKI (od godz. 12:00 do 13:00). W czasie jednego z objawień Matka Boża powiedziała: ”Życzę sobie aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono godzinę łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta GODZINA była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do Kościoła, niech modli się w domu.”

 7. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godz. przed i w trakcie każdej Mszy św. W czwartek o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele oraz spotkanie Akcji Katolickiej. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą 14 grudnia od godz. 8.00.

 8. Dziś przy drzwiach kościoła można nabyć świece Caritas. Dochód ze sprzedaży zasili „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 9. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych na rzecz naszej wspólnoty parafialnej oraz za okazaną pomoc przy wykonaniu dekoracji adwentowej.

 10. 8 grudnia 40 dzieci z naszej parafii pojedzie na Spotkanie ze Św. Mikołajem do Elbląga organizowanym przez Caritas naszej diecezji. Wyjazd o godz. 10.30 z parkingu parafialnego.

 11. Przeżywajmy Adwent z lekturą „Gościa Niedzielnego”, który proponuje na ten czas tematy związane z osobą Ducha Świętego. Dziś o darze mądrości. Zachęcamy do lektury!

 12. Za tydzień przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Wszystkim parafianom i gościom życzę pięknego oczekiwania na spotkanie z Panem, który nadchodzi.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2021

«  października 2021  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031