Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Adwentu
Ogłoszenia II Niedziela Adwentu PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 18 grudnia 2018 17:07

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!

  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które prowadzi ks. dr Dariusz Kulecki. Gorąco zachęcam do udziału w rekolekcjach. Już dzisiaj chcę wyrazić naszą wdzięczność Ojcu Rekolekcjoniście, a wyrazem naszej wdzięczności, oprócz daru duchowego i modlitwy, będą również składane ofiary na tacę w czasie Mszy Św. w poniedziałek i wtorek. Przygotujmy nasze serca na nadchodzące Święta poprzez słuchanie słowa Bożego i spowiedź.

  2. Zapraszam do przedświątecznej spowiedzi świętej, z której będzie można skorzystać we wtorek w godzinach: od 6.45 do 08.00 i od 16.30 do 18.00.

  3. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie, możemy wspomóc tę inicjatywę modlitwą oraz ofiarą. Zbiórka do puszek przed kościołem – bardzo dziękujemy za złożone ofiary.

  4. W piątek przedświąteczne odwiedziny chorych wg znanego porządku. Jeśli zachodziłaby taka potrzeba odwiedzenia kogoś dodatkowo to proszę o dokonanie zgłoszenia.

  5. W sobotę 15 grudnia po Roratach serdecznie zapraszam wszystkie dzieci na śniadanie adwentowe. Mam nadzieję, że i w tym roku podobnie jak w poprzednich latach znajdą się wśród parafian życzliwi ludzie dobrej woli i o wielkim sercu, którzy zechcą wspomóc zorganizowanie śniadania dla dzieci z naszej parafii. Osoby chętne do włączenia się w przygotowania proszę o skontaktowanie się z panią Sylwią Wyrzykowską.

  6. Ministrantem miesiąca listopada został: Jakub Król. Serdecznie mu gratulujemy. Spotkanie LSO w najbliższą sobotę bezpośrednio po śniadaniu adwentowym.

  7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

  9. Dziś upływa termin dokonania prenumeraty czasopism katolickich, proszę osoby zainteresowane o zgłaszanie się do zakrystii po każdej Mszy św.

  10. Za wszelkie dary stołu złożone w minionym tygodniu oraz za pomoc w pracach na rzecz naszej parafii gorąco dziękuję. Dziękuje także za przeżytą wczoraj „godzinę łaski”.

  11. Słowa podziękowania kieruję do osób roznoszących opłatek. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie tych osób oraz za dobre słowo. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie Kościoła.

  12. Św. Mikołajowi dziękujemy za prezenty i odwiedziny dzieci podczas czwartkowej Mszy św. roratniej o godz. 7.00. Na ręce pana prezesa składam podziękowania Bankowi Spółdzielczemu oraz Spółdzielnie GS Stegna za dofinansowanie przejazdu na spotkanie z Mikołajem.

  13. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

  Czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

  Piątek – św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.


Poprawiony: wtorek, 18 grudnia 2018 17:09
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2021

«  października 2021  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031