Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 23 czerwca 2019 16:53

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII Niedziela Zwykła

23 czerwca 2019

1. Witam wszystkich przybywających do naszej parafii. Życzę miłego wypoczynku.

2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przepiękne przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania za przygotowanie ołtarzy. Dziękuje osobom niosącym krzyż, chorągwie, feretrony. Bóg zapłać dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, służbie porządkowej. Bardzo dziękuję za pięknie przyozdobione okna i obejścia domów i liczny udział w procesji wyrażając w ten sposób cześć dla Jezusa Eucharystycznego.

3. Do czwartku w ramach oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja w połączeniu z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to święto patronalne dla naszej Parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości na Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00. Przed odpustem zapraszam do udziału w Triduum poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które rozpoczniemy w środę Mszą Św. o godz. 18.00. Nauki wygłosi ks. Andrzej Łoś.

5. Z racji Uroczystości w piątek nie obowiązuje nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W związku odpustem parafialnym został ogłoszony konkurs dla dzieci na wykonanie Serca, które będzie wyrazem uwielbienia i hołdem złożonym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

7. Serdecznie zapraszam na Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w dniu odpustu parafialnego. Tegoroczny Festyn jest organizowany wspólnie z Radami Sołeckimi. Rozpocznie się bezpośrednio po sumie odpustowej na parkingu parafialnym. W trakcie Festynu przewidziane są loteria fantowa, konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i całych Rodzin. Będzie możliwość smacznej konsumpcji. Żywię nadzieję, że festyn będzie dla wszystkich źródłem dużej radości z tego, że jako Rodzina Parafialna potrafimy spotkać się na wspólnym rodzinnym świętowaniu. Zachęcam do składania rzeczy na loterię fantową oraz o udzielania wsparcia finansowego na ufundowanie nagród dla dzieci na konkurs. Tradycyjnie zapraszam Panie do upieczenia pysznych ciast na festyn.

8. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Serca Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

9. Spotkanie liturgicznej służby ołtarza odbędzie się we wtorek o godz. 19.00.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.

    Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia a naszym parafianom wyjeżdżającym na wakacje życzę wszelkich łask Bożych oraz nabrania sił fizycznych i duchowych

Poprawiony: niedziela, 23 czerwca 2019 16:56
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  grudnia 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031