Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 07 października 2019 14:46

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII Niedziela Zwykła

6 października 2019

Przyjdźcie radośnie śpiewajmy Panu [Ps 95]

  1. Trwa październik, który został ogłoszony przez Ojca Świętego Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o g. 17.00.

  2. W czwartek na godzinie 17:00  zapraszam na spotkanie młodzież klasy VIII-smej. Spotkanie odbędzie się po nabożeństwie różańcowym w salce katechetycznej przy ul. Morskiej

  3. Jutro wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, zapraszamy obowiązkowo wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. W piątek bł. Jana XXIII – papieża dobroci.

  4. W przyszłą niedziele ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które zostanie odprawione wraz z procesją po Mszy św. o godz. 17.00. Panie z Kół Żywego Różańca prosimy o przybranie figurki Matki Bożej Fatimskiej.

  5. Za tydzień będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem Wstańcie chodźmy. Zbiórka po każdej mszy świętej do puszek na cele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.

  6. Zbliża się listopad - miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Ministranci rozprowadzają kartki wypominkowe, proszę o wpisywanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możemy uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez nas zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź też w kancelarii do końca października. Organizowane są 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 17.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją na cmentarz.

  7. Ofiary składane dziś do puszki przy drzwiach kościoła przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne Caritas.

  8. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły np. o mocy różańca, o naszym znakomitym kierowcy Formuły 1 – Robercie Kubicy, a także o zaletach czytania dzieciom przez rodziców oraz o ekumenicznej wspólnocie z Taize we Francji. Zachęcamy do lektury!

  9. Jak co roku nasza parafia uczestniczyć będzie w zbiórce elektrośmieci organizowaną przez firmę Green Office Ekologie. Firma ta we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „ Pro Missio” wspomaga projekty misyjne. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka ta będzie miała miejsce na przy plebani do 15 października 2019 r. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej, oraz wyprawki dla dzieci w Kamerunie.

  10. W najbliższy piątek na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc przy grabieniu liści wokół kościoła oraz na cmentarzu.

  Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych, które chcemy wypraszać sobie przez ręce Matki Bożej Różańcowej.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2021

«  sierpnia 2021  »
powtśrczpisoni
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031