Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVIII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXVIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 14 października 2019 17:11

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła

13 października 2019

Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda [Ps 98]

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00 natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00

  2. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem Wstańcie chodźmy. Zbiórka po każdej mszy świętej do puszek na cele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli na stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Dziękujemy za wsparcie tego szlachetnego dzieła.

  3. Zachęcamy także do udziału w Koncercie Papieskim, który odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie k. Nowego Dworu Gdańskiego. Wykonawcą koncertu dedykowanego Janowi Pawłowi II jest Chór Lutnia z Malborka [dyrygent Bożena Belcarz].

  4. Wspomnienia liturgiczne:

  wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa

  środa – św. Jadwigi Śląskiej oraz 41. rocznica wyboru Jana Pawła II

  piątek – Święto św. Łukasza, Ewangelisty

  5. Różaniec we wtorek w naszym kościele odmawiać będziemy w ramach obchodów Dzień Dziecka Utraconego. Naszą modlitwą, ale także współczuciem i życzliwością otaczamy rodziców, którzy przeżywają ból i traumę po utracie swoich dzieci.

  6. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim nauczycielom składamy życzenia zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i światła Ducha Świętego w ich bardzo odpowiedzialnej pracy.

  7. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły np. o siostrach zakonnych w Chinach, o śp. Kornelu Morawieckim, a także o demokracji wg Jana Pawła II. Zachęcamy do lektury!

  8. Zbliża się listopad - miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Ministranci rozprowadzają kartki wypominkowe, proszę o wpisywanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możemy uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez nas zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź też w kancelarii do końca października. Organizowane są 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 17.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją na cmentarz.

  9. Do jutra trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej, oraz wyprawki dla dzieci w Kamerunie.

  10.Bardzo serdecznie dziękuje tym osobom, które w minionym tygodniu pracowały na rzecz naszej wspólnoty parafialnej tych osób było około 10.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy w naszej modlitwie.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  września 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930