Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Adwentu
Ogłoszenia I Niedziela Adwentu PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 02 grudnia 2019 15:28

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu

1 grudnia 2019

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjedzie!

1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

2. Dziś na Mszy św. o godz.10.30 poświęcenie wieńca adwentowego oraz opłatków, które będą rozprowadzane do naszych domów. Osoby, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki i są chętne, aby roznosić je także w tym roku proszę o zgłaszanie się do mnie. Zapraszam również nowe chętne osoby do rozprowadzania opłatków. Prośbę o roznoszenie opłatków kieruję także do członków Akcji Katolickiej. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Od jutra będzie można odbierać opłatki.

3. Roraty, czyli Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie w naszym kościele codziennie o godz. 17.00. Zapraszam do udziału szczególnie dzieci. Proszę rodziców, aby umożliwili swoim dzieciom udział w RORATACH. W tym roku będziemy rozważać temat: „Różne oblicza naszej Mamy”. Dla dzieci zostały przygotowane plansze, na które będą doklejać wizerunki Matki Bożej. Dzieci proszę o przygotowanie pięknych lampionów. Ofiary zebrane podczas Rorat będą przeznaczone na dekoracje do żłobka. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, warto też podjąć postanowienia adwentowe i uczestniczyć w Roratach.

4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu [15 grudnia] i potrwają do wtorku 17 grudnia.

5. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

Środa – Św. Barbary

Piątek – św. Mikołaja, zapraszamy dzieci na roraty na spotkanie ze Świętym

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć  kartki świąteczne, świece wigilijne oraz Gościa Niedzielnego.

7. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca, jest możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 16.30.

8. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Po Mszy św. o godz. 17.00 zostanie odśpiewany Akatyst. Powstanie tego przepięknego hymnu datuje się na V-VI wiek, jest więc śpiewany od około półtora tysiąca lat! Legenda głosi,  że po raz pierwszy wykonano go w  626 roku w zagrożonym atakiem pogan Konstantynopolu, a śpiewali go mieszkańcy cudownie uratowanego miasta.  Akatyst jest starożytnym hymnem ku czci Bogurodzicy, którego treść koncentruje się wokół tematu obecności Maryi w Tajemnicy Słowa Wcielonego i w Kościele.  Osoby, które będą obecne podczas śpiewu Akatystu prosimy o przyniesienie świec.

9. 8 grudnia jest też Dniem Solidarności z Kościołem na Wschodzie, możemy wspomóc tę inicjatywę modlitwą oraz ofiarą.

10. 7 grudnia 45 dzieci z naszej parafii pojedzie na Spotkanie ze Św. Mikołajem do Elbląga organizowanym przez Caritas naszej diecezji. Wyjazd o godz. 10.15 z parkingu parafialnego. Zapraszamy do zapisów w zakrystii.

11. Ogłoszenie spoza parafii: Wójt Gminy Stegna p. Ewa Dąbska oraz Dyrektor GOK w Stegnie p. Łukasz Niedźwiecki zapraszają na koncert z okazji premiery płyty pt. Szczodry Wieczór Najpiękniejsze Polskie Kolędy, który odbędzie się 8 grudnia 2019r. o godz. 16 w sali widowiskowej GOK w Stegnie. Wstęp wolny.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia i zapraszamy na roraty.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  września 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930