Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu
Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 23 grudnia 2019 09:58

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019

Pan jest blisko!

1.Kończy się Adwent. Zapraszamy jeszcze do przedświątecznej spowiedzi św. dziś przed Mszami św. oraz jutro o godz. 16.30. Jutro Msza św. o godz. 17.00, natomiast we wtorek o godz. 8.30 i w tym dniu po Mszy św. harcerze będą rozprowadzać Światełko z Groty Betlejemskiej. Zapalona świeca na stole wigilijnym oznacza, że potrafimy się dzielić z potrzebującymi. We wtorek po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszam liturgiczną służbę ołtarza oraz harcerzy na spotkanie opłatkowe.

2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Serdecznie prosimy, aby zachować religijny charakter wieczerzy wigilijnej, połączonej z czytaniem Ewangelii, modlitwą, łamaniem się opłatkiem. Pasterka w naszym kościele o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i naszych miłych Gości. Składka z Pasterki przeznaczona jest na obronę życia nienarodzonych i Domy Samotnej Matki.

3.W środę obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą sprawowane jak w niedziele, każdy kto uczestniczył w Pasterce może w tym dniu po raz drugi przyjąć Komunię św. W drugi dzień Świąt święto św. Szczepana – porządek Mszy św. również niedzielny.

4. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny.

5. W nawie bocznej są rozprowadzane jeszcze opłatki oraz świece wigilijne. Zadbajmy o to, aby na żadnym stole w naszych parafialnych rodzinach nie zabrakło białego opłatka – symbolu miłości, braterstwa, pokoju i pojednania.

6. Od 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą pamiętajmy, że celem kolędy jest: - pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami, i rozmowa duszpasterska. Na kolędowe spotkanie należy przygotować stół przykryty białym obrusem, krzyż dwie świece, wodę święconą oraz kropidło. Uczyńmy wszystko, aby odwiedziny kolędowe były radosnym świętem naszych rodzin, które ożywi nasze życie religijne.

Plan kolędy:

28.12.2019 r. (sobota) od godz. 9.30 Rybina od Państwa Staroń,

29.12.2019 r. (niedziela) od godz. 15.00 Kopernika, Heweliusza,

30.12.2019 r. (poniedziałek) od godz. 9.30 Rybina od Państwa Załuga do Państwa Radziwiłł

31.12.2019 r. (wtorek) od godz. 9.30 Cisewo od Państwa Leończuk, Mennonitów, Sportowa, Okólna

7. Dziękuję za udział w rekolekcjach adwentowych. Pani Urszuli Kordeckiej dziękuję za złożone dary stołu.

8. Dziękuję dzieciom za udział w roratach. Dziękuję także mężczyznom za oprawienie choinek oraz pomoc w zrobieniu żłóbka. Za wszystkie dary stołu z całego serca dziękuję. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Dziękuję Paniom za rozprowadzanie opłatka; zebrano 12.886 zł. Natomiast w minionym tygodniu uiściłem opłaty na kurię w tym też ubezpieczenie kościoła zapłaciłem 11. 397 zł. Są to opłaty do końca grudnia.

10. O tym, jak to z Bożym Narodzeniem było, a także o historii kolędy „Cicha noc” przeczytamy w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”. Zachęcamy do lektury.

Bóg zapłać wszystkim za dar wspólnej modlitwy niech Pan Jezus umacnia wasze serca, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  września 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930