Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 28 marca 2020 20:39

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

V Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020

Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!

1. Przypominamy, że od dn. 25 marca br. zgodnie z państwowymi przepisami sanitarnymi oraz wskazaniami Biskupa Elbląskiego każde zgromadzenie liturgiczne [Msza św., pogrzeb] nie może przekroczyć pięciu osób, nie licząc księdza i obsługi.

2. Ks. Biskup przedłużył też dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 11 kwietnia. Poleca, aby dla dobra własnego i bliskich przez czas epidemii modlić się i pozostawać w domu. Korzystajmy więc z transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych Mszy św. i nabożeństw.

3. Od niedzieli 29 marca miały rozpocząć się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.  Zapraszamy do przeżywania tego czasu w łączności duchowej ze wspólnotą Kościoła poprzez środki społecznego przekazu i transmisje internetowe. Na stronie parafialnej zamieszczone są linki do rekolekcji. Warto zatrzymać się na chwilę i znaleźć czas na wysłuchanie rekolekcji.

4. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w piątek o g. 18.00 – z rozważaniami dla dorosłych (zapraszamy całe rodziny do modlitwy przez transmisję internetową).

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustające Pomocy w środę po Mszy św. godz. 18.00.

6. Od poniedziałku do soboty Msze Święte będą sprawowane o godz. 18.00.

7. Może okazać się niemożliwą spowiedź przed Wielkanocą. Obowiązek ten trzeba będzie odłożyć na później, gdy minie zagrożenie epidemią. W sytuacji granicznej, zagrożenia chorobą lub śmiercią, gdy nie ma możliwości spowiedzi, należy wzbudzić żal za grzechy, motywowany miłością i szacunkiem wobec Boga. Taki żal, zwany doskonałym, gładzi wszystkie grzechy. Później jednak grzechy należy wyznać podczas spowiedzi. Osoby, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi św. bardzo prosimy o kontakt telefoniczny.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień.

9. Najnowsze e-wydanie "Gościa Niedzielnego" można pobrać ze strony internetowej diecezji. Wraz z dodatkami diecezjalnymi – jest ono również dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – w sklepie internetowym "Gościa Niedzielnego" (cena 3 zł).

10. Zmarła nasza parafianka śp. Wanda Żak, pomódlmy się za Nią – Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie a za Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych módl się za nami.

Poprawiony: sobota, 28 marca 2020 20:54
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2021

«  października 2021  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031