Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna
Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 26 kwietnia 2020 17:30

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocna

26 kwietnia 2020

Słowa Twe Panie są duchem i życiem!

1. Dziś Niedziela Biblijna inaugurująca Tydzień Biblijny w Kościele w Polsce. Jeśli to możliwe - w naszych domach i rodzinach przed posiłkiem - odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przypominamy, że zgodnie z prawem kościelnym niemożność przyjęcia Komunii św. z racji epidemii w te dni, nie przerywa ciągłości powyższych praktyk. Należy tylko później uzupełnić brakujące miesiące. W Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.15.

3. Odwiedziny chorych odbędą się wyłącznie na życzenie rodzin po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

4. Uroczystość NMP Królowej Polski obchodzimy w tym roku w najbliższą sobotę 2 maja. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 8.30 i 18.00.

5. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Odprawiane będą po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Apel Jasnogórski będziemy śpiewać przez cały miesiąc maj na zakończenie wieczornej Mszy św. W rodzinach módlmy się i  śpiewajmy Litanię Loretańską, pieśni maryjne.

6. Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania.

7. Przypominamy, że w związku z trwająca epidemią Ks. Biskup Elbląski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. do niedzieli 24 maja br. włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni. Pozostających w domach zachęcamy do korzystania z transmisji nabożeństw w telewizji, radio oraz internecie.

8. Na prośbę ks. Proboszcza Ksiądz Biskup z dniem 1 maja br zamianował do naszej wspólnoty parafialnej księdza wikariusza Cezarego Ejsymont. Ks. Proboszcz cieszy się z powyższej nominacji i żywi nadzieję, że ks. Cezary wiele wniesie do naszej wspólnoty i życzy mu błogosławieństwa i obfitości łask na każdy dzień jego posługi oraz serdeczności od parafian.

9.Bardzo dziękujemy za Waszą troskę o sprawy finansowe parafii. Wiele osób wpłacało w tych dniach swoje ofiary na konto oraz przekazywało je w kopertach. Bóg zapłać za Waszą pamięć i ofiarność!

10. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

Zachęcamy by w tym wyjątkowym tygodniu Pismo święte, które mamy w naszych domach umieścić na godnym miejscu i często, może nawet codziennie czytać Je, by Słowo Boże stało się chlebem naszego życia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  października 2022  »
powtśrczpisoni
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31