Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XII Niedziela Zwykłą
Ogłoszenia XII Niedziela Zwykłą PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 22 czerwca 2020 17:51

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII Niedziela Zwykła

21 czerwca 2020

Jezus powiedział do swoich apostołów: Nie bójcie się ludzi!


1. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii. Pragniemy poinformować iż od przyszłej niedzieli Msze św. będą odprawiane w następującym porządku o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 19.00. W sobotę Msza św. z niedzieli o godz. 19.00. Życzymy miłego wypoczynku i zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwa czerwcowe, które celebrujemy od poniedziałku do piątku codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w sobotę i niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00.

2. We wtorek przypada dzień ojca. Modlimy się o błogosławieństwo i siły dla wszystkich ojców, a także o światłość Bożą dla tych, którzy odeszli do wieczności.

3. W środę imieniny ks. bp. Jana Styrny. Dostojnemu Solenizantowi i wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel składamy serdeczne życzenia. W czwartek (25 czerwca) wspominamy w liturgii bł. Dorotę z Mątów ? patronkę diecezji elbląskiej, średniowieczną mistyczkę.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. W piątek, 26 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, nie tylko podziwiać piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia.

5. Pragniemy  bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w duchowe przygotowanie odpustu parafialnego oraz wszelkie dary stołu.

6. Przy wyjściu w nawie bocznej można nabyć pocztówki oraz informatory związane z naszym kościołem.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej siostry Franciszkanki Niepokalanej, które będą rozprowadzać książki o tematyce eucharystycznej i inne dotyczące duchowości.

8. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły np. o praktyce pierwszych czwartków, piątków i sobót miesiąca, o orkiszu i innych starych zbożach wracających do jadłospisu.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  grudnia 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031