Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 19:12

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX Niedziela Zwykła

9 sierpnia 2020

Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!

1. Serdecznie witamy wśród nas gości, którzy swój urlop spędzają w Stegnie. Życzymy udanego pobytu i odpoczynku. Zapraszamy do udziału w liturgii sprawowanej w naszej parafii. Przypominamy że w czasie wakacyjnym Msze św. w niedzielę są odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 19.00. W sobotę Msza św. z niedzieli o godz. 19.00 natomiast w pozostałe dni o 18.00.

2. We wtorek (11 sierpnia) łączymy się duchowo z uczestnikami Elbląskiej Pielgrzymki   Pieszej oraz Pielgrzymki Rowerowej, które dotrą tego dnia wieczorem na Jasną Górę.

3. W czwartek  13 sierpnia serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione wraz z procesją wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00. Panie z koła żywego różańca,  które będą niosły figurkę w czasie procesji, proszę, aby ją przyozdobiły. Osoby, które będą miały świece, proszę o zabezpieczenie ich osłonkami.

4. W sobotę 15 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, z obrzędem pobłogosławienia przyniesionych ziół i kwiatów. Tego dnia obchodzimy również Święto Wojska Polskiego i 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Wawrzyńca diakona i męczennika, we wtorek św. Klarę, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbe - kapłana i męczennika z Auschwitz ? patrona diecezji elbląskiej.

6.Tygodnik Gość Niedzielny dostępny jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

7. Ofiary zebrane do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczone zostaną na Wyższe Seminarium Duchowne oraz na Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej.

8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Zebrane ofiary przeznaczamy na pokrycie kosztów renowacji naszej świątyni.

9. W nawie bocznej kościoła można nabyć książki, pocztówki, informatory, a także magnesy z naszym kościołem. Natomiast w przyszłą niedzielę będziemy gościć Pana Jarosława Gałuszka, który pisze powieści biblijne. Będzie prezentował książki: ?Galilejczycy? i ?Dom Ojca?.

Wszystkim życzymy dobrego i ciepłego tygodnia pod opieką Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  grudnia 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031