Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 24 sierpnia 2020 17:27

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII Niedziela Zwykła

30 sierpnia 2020

Jeśli kto chce pójść za Mną, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje!

1. Serdecznie witamy wszystkich parafian powracających z urlopów i wakacji oraz gości przybywających do naszej parafii.  Od 1 września następuje zmiana porządku Mszy św. W niedzielę Msze św. będą odprawiane o godz. 8.30, 10.30 i 17.00, a w ciągu tygodnia o godz. 18.00

2. We wtorek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o godz. 8.00. Bardzo serdecznie prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim dzieciom o rozpoczęciu roku szkolnego oraz ze swoimi dziećmi przyszli na Mszę św. i modlili się o zdrowie i Boże błogosławień dla swoich dzieci w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Podczas tej Mszy św. poświęcimy dzieciom tornistry i przybory szkolne.

3 Dyrektor Piotr Tarnowski zaprasza w dniu 2 września 2020 o godz. 12.00 na upamiętnienie 81. rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu Stutthof. O godz. 10.45 obok budynku byłego krematorium zostanie odprawiona Msza Św. w intencji ofiar obozu Stutthof, której będzie przewodniczył J.E. ks. Biskup Jacek Jezierski.

4. W środę po Mszy św.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy I czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. członków Akcji Katolickiej. Odwiedziny chorych odbędą się w I piątek według znanego porządku od godz. 8.00. natomiast spowiedź św. od godz. 17.15. W tym dniu spowiednikiem będzie także o. Andrzej Kosmala. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok katechetyczny.

6. Zbliża się data uroczystości Pierwszej Komunii Świętej naszych młodych parafian. W środę 2 września o godz. 16.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci klas czwartych z Panią katechetką Magdaleną.

7. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Zbigniewa Drzał, proboszcza Parafii św. Anny i Joachima z Gdańska Letnicy. Po mszach świętych, będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego oraz książkę i płytę CD autorstwa ks. Zbigniewa.

8. W nawie bocznej kościoła można nabyć książki, pocztówki, informatory, a także magnesy z naszym kościołem oraz Tygodnik Gość Niedzielny, w którym znajdziemy ciekawe artykuły o współczesnej medycynie; o urodzonej 110 lat temu matce Teresie z Kalkuty, która stała się ikoną służby chorym, cierpiącym i bezdomnym.

9. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Józef Jońca zamieszkały Parafia Stegna i Agnieszka Hiszpańska zamieszkała Parafia Gdańsk. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych osób jest zobowiązany poinformować o tym proboszcza Parafii.

Poprawiony: niedziela, 30 sierpnia 2020 19:30
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  grudnia 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031