Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 13 września 2020 18:38

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV Niedziela Zwykła

13 września 2020

Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie [Rz 14, 7]

1. Jutro święto Podwyższenia Krzyża św. na Mszy św. o godz. 18.00 będzie miał miejsce uroczysty obrzęd wręczenia krzyży młodzieży z klas I szkoły średniej, przygotowującej się do bierzmowania z naszej parafii. Krzyże jako  znak naszej wiary zostaną im przekazane z rąk Rodziców bądź opiekunów. Zapraszamy młodzież wraz z rodzinami do licznego przybycia na tą uroczystą Mszę św. Dziś po Mszy św. o godz 10.30 spotkanie dla tej młodzieży.

2. Wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie we wtorek 15 września po Mszy św. wieczornej.

3. W środę oraz w piątek odbędzie się spotkanie dla dzieci klas czwartych z panią katechetką Magdaleną, natomiast w przyszłą niedzielę poświęcenie książeczek na Mszy św. o godz. 10.30. Rodziców dzieci klas IV-tych oraz V-tych zapraszamy do sprzątania kościoła oraz placu wokół kościoła 21.09. od godz. 9.00, jeżeli ktoś nie może przyjść rano, to jest możliwość, aby wziąć udział w sprzątaniu po południu od godz. 15.00.

4. Spotkanie Rodziców oraz dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 20 września. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 10.30. Informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich odbędzie się 15 maja 2021 roku.

5. Spotkanie z dziećmi kl. V-tej będzie w sobotę o godz. 10.00 w kościele.

6. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek wspominamy w liturgii NMP Bolesną,

- w środę św. Męczenników papieża Korneliusza i biskupa Cypriana, a w piątek św. Stanisława Kostkę - patrona dzieci i młodzieży. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

7. Dziś gościmy w naszym kościele s. Irenę z Instytutu Miłosierdzia Bożego. Siostra podzieli się świadectwem na temat Koronki i będzie rozprowadzać książki.

8. W nawie bocznej kościoła można nabyć książki, pocztówki, a także magnesy z naszym kościołem oraz Tygodnik Gość Niedzielny.

9. Trwa remont elewacji północnej naszego kościoła, tym którzy duchowo oraz materialnie wspierają prace składamy serdeczne podziękowania.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  grudnia 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031