Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIX Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXIX Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 20 października 2020 19:12

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła

18 października 2020

1. Dziś w kościele przypada Niedziela Misyjna i rozpoczynamy Tydzień misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które odpowiedziały na powołanie by głosić Ewangelię Chrystusa poza granicami naszego kraju.

2. Bp Jacek Jezierski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. od dzisiaj do 15 listopada. Dyspensa dotyczy osób starszych, chorych oraz ich opiekunów a także pracowników służby zdrowia.

3. Dziś święto Świętego Łukasza Ewangelisty patrona służby zdrowia. Jutro  wspominamy w liturgii bł. ks. Jerzego Popiełuszkę - męczennika, we wtorek ? św. Jana Kantego, a w czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

4. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym  natomiast w niedzielę po ostatniej Mszy św.

5. We wtorek po Mszy św.  zapraszamy na wspólne rozważanie Słowa Bożego w salce katechetycznej na ulicy Morskiej.

6. Zbliża się listopad ? miesiąc modlitwy za zmarłych. Organizowane są 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne, czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za zgłoszonych zmarłych. Wypisane  kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź też w kancelarii do końca października.

7. Zakończył się remont elewacji północnej naszego kościoła, tym którzy duchowo oraz materialnie wspierają prace składamy serdeczne podziękowania.

8. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Gawroński oraz Władysław Wojtowicz, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00. Pomódlmy się za nich. Dobry Jezu, a nasz Panie. A za Rodzinę pogrążoną w żałobie ? Pocieszycielko strapionych?

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy w naszej modlitwie.

Poprawiony: niedziela, 25 października 2020 20:15
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2023

«  września 2023  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930