Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
Ogłoszenia II Niedziela po Narodzeniu Pańskim PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 03 stycznia 2021 18:58

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 stycznia 2021

1. Dziś przypada II Niedziela po Narodzeniu Pańskim.

2. W środę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.  Na każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła.

3. W następną niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego.

4. Zgodnie z wytycznymi Biskupa Elbląskiego w tym roku nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska. W związku z powyższym w ramach kolędy w naszej parafii odprawiane będą Msze kolędowe. Serdecznie zapraszamy Parafian całymi rodzinami. Będziemy prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla Waszych rodzin w Nowym Roku i zachowanie od nieszczęść w tym niełatwym czasie jaki przeżywamy. Prosimy przynieść na Mszę naczynie z wodą, którą poświęcimy. Po Mszy kolędowej  otrzymamy tekst błogosławieństwa domu, którego rodziny dokonają we własnym zakresie.

5. Plan Mszy Kolędowych przedstawia się następująco:

  • 5 stycznia zapraszamy mieszkańców: Rybiny, Popowa, Stegienki Osada.

  • 8 stycznia zapraszamy mieszkańców z ulic: Gdańska, Elbląska, Żuławska, Ogrodowa, Cisewo, Sportowa, Menonitów, Okólna, Rycerska, Krótka,  Kościuszki.

  • 11 stycznia zapraszamy mieszkańców z ulic: Powstańców Warszawy, Kopernika, Heweliusza, Wojska Polskiego, Bukowa, Dębowa,  Sikorskiego, Jaśminowa, Zacisze, Cicha, Słoneczna, Dworcowa, Kwiatowa.

  • 13 stycznia zapraszamy mieszkańców z ulic: Grunwaldzka, Północna, Nowa, Wrzosowa, Zielna, Zielona,  Długosza, Boczna, Wąska, Leśna.

  • 14 stycznia zapraszamy mieszkańców z ulic: Jagiełły,  Lipowa, Bursztynowa, Morska, Świerkowa, Dmowskiego, Obozowa, Leśna, Konwaliowa

6. Tym, którzy w tej trudnej dla wszystkich sytuacji pamiętają także o funkcjonowaniu parafii i kościoła dziękujemy za wszelkie ofiary. Bóg zapłać!

7. Wszystkim życzymy  dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia, a dzieciom, które rozpoczynają ferie zimowe, dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Danuta Popielarska, której pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 11.00. oraz śp. Stanisław Ciechanowicz. Pomódlmy się za nich. Dobry Jezu, a nasz Panie. A za Rodziny pogrążone w żałobie – Pocieszycielko strapionych…

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  października 2022  »
powtśrczpisoni
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31