Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Ogłoszenia Uroczystość Zesłania Ducha Świętego PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 22 maja 2021 14:16

Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
23 maja 2021 r.

?Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości!?
(Aklamacja)


1. Obchodzimy dziś w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Pięćdziesiątnicę, która kończy okres wielkanocny. Jutro będziemy przeżywać święto NMP Matki Kościoła i jednocześnie rozpoczynamy 2 część okresu zwykłego w roku liturgicznym. W następną niedzielę będziemy świętować uroczystość Przenajświętszej Trójcy.

2. W tym tygodniu mamy ostatnią szansę, aby wziąć udział w nabożeństwie majowym: w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

3. W środę obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim drogim Mamom dziękujemy za ich miłość, trud i poświęcenie. Jednocześnie życzymy błogosławieństwa Bożego i radości ze swoich dzieci. Szczęść Boże!

4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa. Módlmy się też za alumnów naszego seminarium, którzy w najbliższy piątek i w sobotę w katedrze św. Mikołaja w Elblągu przyjmą święcenia diakonatu i święcenia prezbiteratu.

5. W dniach 28-30 maja odbędzie się Kurs wiary pn: ?Zapalniczka? dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Jest on obowiązkowy dla tej grupy młodych, którzy mają otrzymać sakrament bierzmowania 16 czerwca br. W kursie mogą wziąć udział także uczestnicy pierwszego roku przygotowań do sakramentu bierzmowania, tj. Uczniowie klas ósmych. Pani Katechetka przyjmuje zgłoszenia do najbliższej środy.

6. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Mateusz Zielke, kawaler,  par. Stegna i Anna Nalborska, panna, par. św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku.
Dominik Lipa, kawaler, par. Stegna i Justyna Frąckiewicz, panna, zam. w Nowym Dworze Gdańskim
Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

7. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły: o tym, czego potrzebuje męska wiara, o najstarszym hymnie do Ducha Świętego oraz, w dodatku, o kard. S. Wyszyńskim, ?niekoronowanym królu Polski?. A w Małym Gościu Niedzielnym ? magnes z wizerunkiem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do lektury!

Poprawiony: sobota, 22 maja 2021 21:57
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2023

«  września 2023  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930