Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia X Niedziela Zwykła
Ogłoszenia X Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 05 czerwca 2021 21:24

Ogłoszenia parafialne
X Niedziela zwykła
6 czerwca 2021 r.


„Serce Jezusa, źródło życia i świętości, zmiłuj się nad nami!”

1.Obchodzimy dziś 22. rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w Elblągu. 6 czerwca 1999 r. Ojciec Święty przybył na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego, gdzie powitało go 250. tysięcy wiernych. Papież modlił się słowami litanii do Serca Jezusa oraz wygłosił kazanie. Ta historyczna wizyta jest jednym w swoim rodzaju wydarzeniem w dziejach diecezji elbląskiej.

2. We wtorek [8 czerwca] przypada 7. rocznica ingresu ks. bp. Jacka Jezierskiego do katedry św. Mikołaja w Elblągu. Osobę Księdza Biskupa i jego pracę apostolską polecajmy Panu Bogu w osobistych modlitwach.

3. W ubiegły czwartek przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia tej uroczystości. Dziękuję: Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stegnie, osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom pierwszokomunijnym i wszystkim dzieciom biorącym udział w procesji oraz ich rodzicom; dziękuję tym, którzy udekorowali swoje domy na trasie procesji, dziękuję wszystkim moim współpracownikom i wszystkim, którzy wzięli udział w tej pięknej uroczystości.

4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które patronuje naszej parafii. Będziemy je odprawiać codziennie o g. 17.30, a w niedziele o 16.30. W tym tygodniu z racji oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją wokół kościoła. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

5. Już w najbliższy piątek – 11 czerwca – będziemy przeżywać nasz odpust i festyn parafialny. W ten dzień, wyjątkowo, nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św., a zatem liturgię odpustową zaczynamy o g. 18.00. Zachęcam, aby przygotować go zgodnie z tutejszym zwyczajem – z kiermaszem ciast i potraw, z loterią fantową dla dzieci, muzyką i innymi atrakcjami. Fanty na loterię (zabawki, książki, gry, kredki i inne rzeczy, które mogą być atrakcją dla dzieci) proszę przynosić na plebanię do wtorku (8.06.). Zapraszam osoby zaangażowane w latach wcześniejszych w organizację festynu do kontaktu ze mną, abyśmy dobrze przygotowali nasze świętowanie.

6. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. W przyszłą niedzielę – 13 czerwca – zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy.

8. Zapraszamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś ciekawe artykuły o tym, dlaczego młodzi odchodzą z Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać, dlaczego Pan Jezus posłużył się chlebem i winem dla ustanowienia Eucharystii oraz o obecnej sytuacji geopolitycznej Polski. Zachęcamy do lektury! Są też do wzięcia broszury z rozważaniami wezwań litanii do NSPJ.

9. Dziękuję dzieciom, które wzięły udział w majowej misji modlitewnej i przychodziły przez cały miesiąc na nabożeństwa majowe. Najwytrwalszymi okazali się: Agnieszka Pomorska, Piotr Król i Wojtek Buczyński i oni otrzymują nagrody. Gratulujemy im wytrwałości w modlitwie, a wszystkie dzieci zachęcamy do takiej postawy.

Poprawiony: niedziela, 20 czerwca 2021 08:15
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  września 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930