Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 13 czerwca 2021 10:40

Ogłoszenia parafialne
XI Niedziela zwykła
13 czerwca 2021 r.

„Serce Jezusa, gorejące ognisko miłości, zmiłuj się nad nami!”


1. W miniony piątek przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową, połączoną z festynem. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu tego wydarzenia. Dziękuję Sołectwom Stegienka i Rybina, Urzędowi Gminy, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Ochotniczej Straży Pożarnej; dziękuję instytucjom i osobom prywatnym, które wsparły finansowo lub rzeczowo organizację festynu.
2. Dziękuję pani Magdalenie Stupkiewicz za wykonanie baneru Najświętszego Serca Pana Jezusa, który wisi przy rondzie św. Jana Pawła II.
3. Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy.
4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które patronuje naszej parafii. Modlimy się codziennie o g. 17.30, a w niedziele o 16.30. W najbliższą sobotę, ze względu na układ Mszy ślubnych wyjątkowo nie będzie nabożeństwa czerwcowego.
5. W najbliższą środę na Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup dr Wojciech Skibicki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodzin we wtorek od godz. 16.30.
6. W piątek 18.06. o godz. 18.00 ks. Wikariusz wraz ze swoimi kolegami rocznikowymi odprawi Mszę św. z okazji 6 rocznicy święceń kapłańskich. Zapraszam do wspólnej modlitwy i udziału w ich radości.
7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły: o tym jak rozmieć poświęcenie siebie, Kościoła i poszczególnych narodów Najświętszemu Sercu Jezusa; o Auschwitz i innych miejscach zagłady – w związku z przypadającym 14 czerwca (jutro) narodowym dniem pamięci ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych; a także o Stanisławie Leszczyńskiej położnej i kandydatce na ołtarze, która w obozie Auschwitz dopomogła w narodzinach i uratowaniu wielu dzieci. Autorką książki jest Maria Stachurska – krewna Stanisławy Leszczyńskiej, a jednocześnie matka Anny Lewandowskiej i teściowa znakomitego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Zachęcamy do lektury!
8. Zapowiedzi:
Karol Podsiadło, kawaler, zam. w Stegnie i Jessica Wardziak, panna, zam. Słupsku zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.
9. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności: śp. + Stefania Naumienko, l. 97 oraz śp. + Danuta Chrzanowska, l. 72, zam. w Stegnie. Polecajmy je miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Poprawiony: niedziela, 20 czerwca 2021 08:15
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  września 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930