Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 11 lipca 2021 08:20

Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela zwykła, 11 lipca 2021 r.


Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa. (Ef 1, 3)

 

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.

2. Witamy w naszej parafii ks. Karola Wagę, prefekta Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, który służy nam kapłańską pomocą w dniu dzisiejszym. Niech jego obecność ożywi naszą troskę o powołania kapłańskie z naszej parafii. W przyszłą niedzielę będziemy gościć nowego dyrektora Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, ks. Marka Sadłochę, znanego naszym parafianom z posługi organisty w okresie licealnym. Ks. Marek będzie głosić słowo Boże i kwestować na rzecz EPP.

3. Dziś o godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie pt.: „Jak znaleźć miłość życia?”. Spotkanie poprowadzą Aszyki – młode małżeństwo youtuberów, ona – psycholog i wokalistka, on – lekarz i freediver, podróżują, wierzą, trochę się kłócą, ale przede wszystkim tworzą na temat relacji. Zapraszamy na to spotkanie tych, którzy są sami i szukają miłości, zapraszamy tych, którzy mają już kogoś, ale nie wiedzą, czy to ta/ten; zapraszamy też młodych małżonków i wszystkich zainteresowanych.

4. Dnia 1 lipca br. (2021) doszło do pożaru kościoła parafialnego w Kępkach na Żuławach Elbląskich (dekanat Nowy Dwór Gdański). Jest to kościół współczesny, w kształcie namiotu, z dwuspadowym dachem. Wybudowany został w latach osiemdziesiątych minionego stulecia. Ściana frontowa kościoła została zaprojektowana ze szkła. W pożarze ucierpiał dach nad tą ścianą, zwłaszcza na styku dwóch połaci, ściana ze szkła podzielona na kwatery i być może również metalowa konstrukcja dachu. W związku ze zniszczeniami, które dotknęły parafię Kępki, przeprowadzimy w niedzielę 25 lipca solidarnościową zbiórkę ofiar do puszek.

5. W najbliższy wtorek – 13 lipca – zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Bardzo proszę Panie z III Róży Różańcowej o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich zapraszam do udziału w modlitwie. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy.

6. Od najbliższej soboty rozpoczyna się w naszym kościele XXXIX Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2021. Informacje o Festiwalu są umieszczone na plakatach. Pierwszy koncert 17 lipca o godz. 16.00 da młody wyśmienity organista Łukasz Mosur, asystent w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Łodzi. Bilety do nabycia w tygodniu w siedzibie GOK-u oraz Informacji Turystycznej lub na godzinę przed koncertem - w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy!

7. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Adrianna Banach, panna, par. Stegna i Tomasz Kopeć, kawaler, zam. w Pruszczu Gdańskim. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

8. Dziś w Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in.: teksty poświęcone relacjom pomiędzy Izraelem a Polską w kontekście roszczeń o mienie bezspadkowe, o inspiracji do porządkowania życia, jaką daje Reguła św. Benedykta oraz o możliwościach, jakie daje Karta Dużej Rodziny. Zachęcamy do lektury!

9. W sklepiku w bocznej kruchcie można nabyć książkę „Miasto marzeń” Elżbiety Ruman i Małgorzaty Kożuchowskiej, napisaną na bazie programu telewizyjnego „My Wy Oni”,  przedstawiającą niezwykłe historie zwykłych ludzi. Może to być świetna lektura na wakacyjne popołudnie.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  października 2022  »
powtśrczpisoni
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31