Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 18 lipca 2021 07:59

Ogłoszenia parafialne
XVI Niedziela zwykła, 18 lipca 2021 r.


W Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdyś byliście daleko, staliście się bliscy przez krew Chrystusa. (Ef 2, 13)


1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.

2. Witamy w naszej parafii ks. Marka Sadłochę, nowego dyrektora Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę (EPP), który służy nam kapłańską pomocą w dniu dzisiejszym i będzie kwestował po Mszy św. przy wyjściu bocznym z kościoła na rzecz Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej.

3. Dnia 1 lipca br. (2021) doszło do pożaru kościoła parafialnego w Kępkach na Żuławach Elbląskich (dekanat Nowy Dwór Gdański). W związku ze zniszczeniami, które dotknęły parafię Kępki, przeprowadzimy w niedzielę 25 lipca solidarnościową zbiórkę ofiar do puszek.

4. Wczoraj rozpoczął się w naszym kościele XXXIX Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2021. Informacje o Festiwalu są umieszczone na plakatach. Bilety do nabycia w tygodniu w siedzibie GOK-u oraz Informacji Turystycznej lub na godzinę przed koncertem - w naszym kościele. Najbliższy koncert  24. 07. o godz. 16.00 dadzą Olgierd Wysocki i Filip Baranowski. Serdecznie zapraszamy!

5. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Adrianna Banach, panna, par. Stegna i Tomasz Kopeć, kawaler, zam. w Pruszczu Gdańskim. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

6. W najbliższą niedzielę – 25 lipca – z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Będzie to także okazja do wsparcia akcji Miva Polska, czyli polskich misjonarzy i misjonarek głoszących Ewangelię poza granicami naszego kraju.

7. W najbliższą niedzielę wspominamy również św. Jakuba Starszego Apostoła. Przypominamy, że trwa Rok Jakubowy, a biskup elbląski ustanowił kościoły stacyjne znajdujące się przy dawnym średniowiecznym szlaku do grobu Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Są to kościoły w: Tolkmicku, Tui k. Marynów, oraz Niedźwiedzicy, a także katedra św. Mikołaja w Elblągu, w pobliżu której istniał do początku XVII w. kościół filialny pw. św. Jakuba. Z pielgrzymowaniem do tych kościołów Stolica Apostolska związała specjalne odpusty.

8. Dziś w Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in.: artykuł wyjaśniający, jaka jest prawda o grobach indiańskich dzieci, odkrytych w Kanadzie i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju; przeczytamy o stanie zdrowia papieża Franciszka, a także wywiad z żoną śp. Pawła Królikowskiego. Zachęcamy do lektury!

9. W sklepiku w bocznej kruchcie można nabyć książkę „Miasto marzeń” Elżbiety Ruman i Małgorzaty Kożuchowskiej, napisaną na bazie programu telewizyjnego „My Wy Oni”,  przedstawiającą niezwykłe historie zwykłych ludzi. Ponadto można kupić wywiad z Michałem Milką – dorosłym mężczyzną z zespołem Downa, pt.: „Łączę światy”, książkę „Wielka Biblia mały ja”, stworzoną z myślą o wychowaniu dzieci oraz książkę dla młodzieży o ich nowym patronie – rówieśniku – bł. Carlo Akutisie pt.: „Geniusz informatyki w niebie”. Mogą to być świetne lektury na wakacyjne popołudnie.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2021

«  października 2021  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031