Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 24 lipca 2021 21:10

Ogłoszenia parafialne


XVII Niedziela zwykła, 25 lipca 2021 r.

Zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani. (Ef 4, 1)

 

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.

2. Dnia 1 lipca br. (2021) doszło do pożaru kościoła parafialnego w Kępkach na Żuławach Elbląskich (dekanat Nowy Dwór Gdański). Konieczna jest wymiana poszycia dachowego i dużego okna witrażowego na frontowej ścianie. W związku ze zniszczeniami, które dotknęły parafię Kępki w dniu dzisiejszym prowadzimy po mszach świętych solidarnościową zbiórkę ofiar do puszek.

3. Z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy dziś pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych (jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Anny i Joachima). Dziękujemy za Waszą miłość, dobroć i mądrość! Niech Bóg Wam błogosławi!

4. W środę 28 lipca przypada 30. rocznica święceń biskupich ks. bp. Jana Styrny. Dostojnemu Jubilatowi życzymy błogosławieństwa Bożego, pokoju serca i zdrowia.

5. Także w środę wyrusza na trasę 29. Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych sercach i osobistych modlitwach.

6. W naszym kościele trwa XXXIX Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2021. Informacje o Festiwalu są umieszczone na plakatach. Bilety do nabycia w tygodniu w siedzibie GOK-u oraz Informacji Turystycznej lub na godzinę przed koncertem - w naszym kościele. Najbliższy koncert  31. 07. o godz. 16.00 da prof. Roman Perucki oraz Trio Akordeonowe: Paweł Zagańczyk, Elżbieta Rosińska i Krzysztof Olczak. Serdecznie zapraszamy!

7. W dniu dzisiejszym – z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Będzie to także okazja do wsparcia akcji Miva Polska, czyli polskich misjonarzy i misjonarek głoszących Ewangelię poza granicami naszego kraju.

8. Dziś wspominamy również św. Jakuba Starszego Apostoła. Przypominamy, że trwa Rok Jakubowy, a biskup elbląski ustanowił kościoły stacyjne znajdujące się przy dawnym średniowiecznym szlaku do grobu Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Są to kościoły w: Tolkmicku, Tui k. Marynów, oraz Niedźwiedzicy, a także katedra św. Mikołaja w Elblągu, w pobliżu której istniał do początku XVII w. kościół filialny pw. św. Jakuba. Z pielgrzymowaniem do tych kościołów Stolica Apostolska związała specjalne odpusty.

9. Dziś w Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. artykuły: o świętych Annie i Joachimie, dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego w tym roku przez papieża Franciszka Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, o dyskusji wokół tzw. Mszy trydenckiej w związku z papieskim motu proprio „Strażnicy Tradycji” i o „tęczowej” presji na językoznawców, nauczycieli i dziennikarzy w celu neutralizacji języka polskiego. Zachęcamy do lektury!

10.W sklepiku w bocznej kruchcie można nabyć książkę „Miasto marzeń” Elżbiety Ruman i Małgorzaty Kożuchowskiej, napisaną na bazie programu telewizyjnego „My Wy Oni”,  przedstawiającą niezwykłe historie zwykłych ludzi. Ponadto można kupić wywiad z Michałem Milką – dorosłym mężczyzną z zespołem Downa, pt.: „Łączę światy”, książkę „Wielka Biblia mały ja”, stworzoną z myślą o wychowaniu dzieci oraz książkę dla młodzieży o ich nowym patronie – rówieśniku – bł. Carlo Akutisie pt.: „Geniusz informatyki w niebie”. Mogą to być świetne lektury na wakacyjne popołudnie.

Poprawiony: niedziela, 25 lipca 2021 10:33
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2021

«  października 2021  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031