Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 07 sierpnia 2021 17:23

Ogłoszenia parafialne
XIX Niedziela zwykła, 8 sierpnia 2021 r.

Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni. (Ef 4, 32a)


1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Wszystkie potrzebne informacje o naszej parafii znajdują się na stronie internetowej: www.parafiastegna.pl

2. W najbliższy piątek – 13 sierpnia – zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Bardzo proszę Panie z  Róży Różańcowej o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich zapraszam do udziału w modlitwie. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy.

3. W naszym kościele trwa XXXIX Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2021. Informacje o Festiwalu są umieszczone na plakatach. Bilety do nabycia w tygodniu w siedzibie GOK-u oraz Informacji Turystycznej lub na godzinę przed koncertem - w naszym kościele. Najbliższy koncert  14. 08. o godz. 16.00 da Józef Serafin. Wykonawca jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, a także w Japonii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju oraz za granicą. Serdecznie zapraszamy!

4. Przyszła niedziela jest jednocześnie uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną w naszej polskiej tradycji uroczystością Matki Bożej Zielnej. Zachęcamy do przygotowania zielnych bukietów ze zbóż, ziół i kwiatów. Zostaną one poświęcone na zakończenie Mszy św. Dzień 15 sierpnia to także święto Wojska Polskiego.

5. Pamiętajmy w modlitwie o naszych elbląskich pielgrzymach, zarówno pieszych jak i rowerowych, którzy zmierzają do Tronu Pani Jasnogórskiej i będą u celu w najbliższą środę. Możemy im towarzyszyć duchowo i przez oglądanie relacji zamieszczanych codziennie na Facebooku.

6. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Stanisław Glegoła, kawaler, zam. w Stegnie i Katarzyna Kowalewska, panna, zam. w Poznaniu. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

7. Pani Wójt naszej Gminy prosi o przekazanie następującej informacji: W dniach 10 – 11 sierpnia br. w godz. 17.00 – 19.00 będzie czynny Mobilny Punkt Spisowy w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Gdańskiej 60. Można spisać siebie i członków rodziny. Trzeba przygotować numer PESEL, powierzchnię użytkową mieszkania w m2 i rok oddania budynku do użytku. Można także dokonać samospisu w godzinach pracy Urzędu Gminy w Stegnie przy pomocy pracownika Urzędu. Przypominamy, że Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy.

8. Dziś w Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. artykuły: o św. Dominiku w 800. rocznicę jego śmierci; o filmie „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”; o polityce historycznej która powinna nas łączyć. Zachęcamy do lektury!

Zachęcamy także do księgarskich i pamiątkarskich zakupów w naszym sklepiku, który znajduje się w bocznej kruchcie.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  września 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930