Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Wniebowzięcia NMP
Ogłoszenia Uroczystość Wniebowzięcia NMP PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 15 sierpnia 2021 17:46

Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Wniebowzięcia NMP (XX Niedziela zwykła), 15 sierpnia 2021 r.

Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim. (Łk 1, 46-47)

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Wszystkie potrzebne informacje o naszej parafii znajdują się na stronie internetowej: www.parafiastegna.pl

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną w naszej polskiej tradycji uroczystością Matki Bożej Zielnej. Na zakończenie Mszy św. zostaną poświęcone zielne bukiety ze zbóż, ziół i kwiatów. Dzień 15 sierpnia to także święto Wojska Polskiego – na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Pamiętamy o polskich żołnierzach. Dziękujemy za ich dzisiejszą służbę Ojczyźnie! Żołnierzy oraz ich rodziny polecamy opiece Maryi Królowej Polski.

3. W najbliższy wtorek, 17 sierpnia, swoje imieniny odchodzi nasz biskup diecezjalny – ks. bp Jacek Jezierski. Drogiemu Solenizantowi życzymy światła i mądrości Ducha Świętego w kierowaniu Diecezją, a wszystkich prosimy o modlitwę.

4. W przyszłą niedzielę, 22 sierpnia zapraszamy na kolejny Wieczór uwielbienia o godz. 20.00; poprowadzi go po raz kolejny Jakub Bartkowiak, muzyk i ewangelizator, którego gościliśmy już na początku wakacji.

5. W dniach 1 – 5 września odbędzie się VII Żuławska Pielgrzymka Piesza od ujścia Wisły (z Mikoszewa), do Gietrzwałdu. Warto przypomnieć, że Gietrzwałd jest jedynym w Polsce i jednym z dziewiętnastu na świecie, uznanym przez Kościół miejscem Maryjnych objawień. Więcej informacji na temat pielgrzymki znajdziemy na plakacie i na naszej stronie internetowej.

6. W naszym kościele trwa XXXIX Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2021. Informacje o Festiwalu są umieszczone na plakatach. Bilety do nabycia w tygodniu w siedzibie GOK-u oraz Informacji Turystycznej lub na godzinę przed koncertem - w naszym kościele. Najbliższy, ostatni koncert odbędzie się wyjątkowo w piątek 20 sierpnia o godz. 16.00. Da go znany na całym świecie włoski organista Eugenio Maria Fagiani, świetny improwizator, kompozytor i wykonawca. Serdecznie zapraszamy!

7. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Stanisław Glegoła, kawaler, zam. w Stegnie i Katarzyna Kowalewska, panna, zam. w Poznaniu. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

8. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie; zapoznamy się także z istotą sporu o Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Zachęcamy do lektury!

9. Zapraszamy do księgarskich i pamiątkarskich zakupów w naszym sklepiku, który znajduje się w bocznej kruchcie.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  września 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930