Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 28 sierpnia 2021 18:47

Ogłoszenia parafialne
XXII Niedziela zwykła, 29 sierpnia 2021 r.

Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze (Jk 1, 21b).

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy s. Darianę Jasińską, misjonarkę ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, która od lat pracuje w misji Kithatu, w Kenii. Prowadzi tam szkołę i ośrodek zdrowia. Będziemy mogli wesprzeć pracę Sióstr ofiarą złożoną do puszek po Mszach świętych. Będzie ona przeznaczona na zakup żywności, opłatę szkoły dla dzieci i zakup leków do ośrodka zdrowia.

2. Kończy się lato. Żegnamy większość naszych Gości. Wracamy do porządku Mszy świętych w ciągu roku, tzn.: Msze św. w tygodniu są, jak zwykle, o godz. 18.00. Msza św. w sobotę jest także o godz. 18.00 i będzie sprawowana z formularza sobotniego. Msze św. w niedziele o godz. 8.30, 10.30 i 17.00. Spowiedź w tygodniu od 17.30. Wszystkie potrzebne informacje o naszej parafii znajdują się na stronie internetowej: www.parafiastegna.pl

3. Dziś żegnamy wikariusza naszej parafii ks. mgr lic. Cezarego Ejsymonta, który od 1 września rozpoczyna swoje przygotowanie do pracy na misjach w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Dziękujemy za głoszone słowo Boże, posługę w konfesjonale i przy ołtarzu, dziękujemy za katechizację dzieci i młodzieży naszej parafii, za to, że, jako kapłan, był pośród nas znakiem tego, że Bóg jest i działa, wzywa i powołuje człowieka, aby Mu towarzyszył i dał się posłać tam, gdzie Bóg chce. Życzymy Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Świętego w przygotowaniu do służby na misjach.

4. Msza św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we środę 1 września o godz. 8.00. Spowiedź od 7.30. Na tej Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów dla dzieci klas pierwszych i starszych. Zapraszamy!

5. We wtorek (31 sierpnia) przypada 41. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ ?Solidarność?. W środę (1 września) w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej modlimy się o pokój na świecie. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia ustanowiony przez papieża Franciszka.

6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież, aby rozpoczęły nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i Komunię świętą w 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 17.30.

7. Zbliża się beatyfikacja sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Zachęcam do duchowego przygotowania do beatyfikacji poprzez udział w internetowych rekolekcjach, które znajdują się na stronie: www.beatyfikacja33.pl. Można skorzystać z I edycji rekolekcji, która jest dostępna w Internecie lub poczekać na rozpoczęcie II edycji w dniu 19 września br.

8. W najbliższą niedzielę tj. 5 września 2021 Kościół rzymskokatolicki w Polsce organizuje Dzień solidarności z Afgańczykami. Wyrazi się to w naszej modlitwie w intencji osób zagrożonych i cierpiących oraz zbiórce funduszy. Caritas Polska rozpoczyna interwencję humanitarną dla uchodźców z Afganistanu w Pakistanie. Natomiast Caritas diecezjalne rozpoczną programy wsparcia dla uchodźców przebywającym już w naszym kraju. W związku z powyższym Biskup Elbląski prosi, aby w niedzielę 5 września 2021 przeprowadzić w parafiach diecezji elbląskiej zbiórkę ofiar do puszek.

9. W dniu 18 września odbędzie się już po raz piąty ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę pod nazwą: Męskie Oblężenie Jasnej Góry ? Mężczyźni u Tronu Królowej. Zależy mi na tym, aby mężczyźni z naszej parafii wzięli w niej udział. Po więcej informacji zapraszam do mnie lub na naszą stronę internetową. Planujemy wyjazd z Elbląga wraz mężczyznami z różnych parafii naszej diecezji. Mężczyzn chętnych do udziału w tym wydarzeniu zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

10. Ministrantów i lektorów oraz chętnych do służby liturgicznej zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 10.00. Nasze spotkanie rozpoczniemy w kościele, a potem udamy się do sali katechetycznej przy ul Morskiej.

11. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu, do jakiej szkoły chodził Pan Jezus i o tym, jak obudzić parafię. Jest również nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim zaślepka na kamerę smartfona lub laptopa. Jest do nabycia nowy numer miesięcznika Różaniec, poświęcony głownie osobie sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Może to być dobra pomoc w przygotowaniu do beatyfikacji. Zachęcamy do lektury!


12. Zapraszamy do księgarskich i pamiątkarskich zakupów w naszym sklepiku, do korzystania z niewielkiej wakacyjnej biblioteczki oraz broszur wyłożonych na stoliku w bocznej kruchcie.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2023

«  czerwca 2023  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930