Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 26 września 2021 09:47

Ogłoszenia parafialne
XXVI Niedziela zwykła, 26 września 2021 r.

Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie.
(por. J 17, 17ba)
1. W dniu dzisiejszym odbywa się liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce prowadzone dla Instytutu Statystyki Kościoła katolickiego.

2. Dziś w naszej parafii świętujemy rocznicę I Komunii świętej. Niech Chrystus Pan – Chleb żywy, dający życie wieczne będzie źródłem potrzebnych łask dla naszych dzieci. Dziękuję Rodzicom dzieci rocznicowych za dar ołtarza w postaci pateny eucharystycznej, która będzie służyła do konsekrowania hostii podczas Mszy świętych. Dziękuję Pani katechetce Marzenie Zarembie za przygotowanie wraz z dziećmi dzisiejszej liturgii. Dziękuję także ks. Zbigniewowi Ciapale, proboszczowi z Mikoszewa za wczorajszą posługę w konfesjonale.

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Do chorych udam się z Komunią świętą od godz. 9.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież do podjęcia nabożeństwa I piątków miesiąca poprzez spowiedź i Komunię świętą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

4. I piątek miesiąca jest jednocześnie pierwszym dniem miesiąca października – miesiąca modlitwy różańcowej. Maryja wzywa wszystkich nas do odmawiania Różańca. Daje nam go jako skuteczny oręż w walce ze złem, jako lekarstwo na różne nasze dolegliwości osobiste, rodzinne i narodowe. Podejmijmy z wiarą to wezwanie. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Dla dzieci mamy wyzwanie różańcowe w postaci plansz z naklejkami, które będą kolekcjonować przez cały miesiąc. Różaniec z udziałem dzieci jest w poniedziałki, środy i piątki, ale zapraszamy też w pozostałe dni. Najwytrwalsze dzieci zostaną nagrodzone.

5. W piątek 1 października nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy od poświęcenia różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na to nabożeństwo.

6. W tym tygodniu mamy także I sobotę miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30.

7. Składam serdeczne podziękowania za gest solidarności z parafią w Nowym Stawie. Na odbudowę nowostawskiej plebanii zebraliśmy 1463 zł. Bóg zapłać. Dziękuję także za ofiary złożone na pokrycie kosztów cyklinowania podestów pod ławkami. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 3584 zł. Przybliżony koszt całości to około 12.000 zł. Prace rozpoczną się na początku października.

8. Kurs ISKRA dla Kandydatów do bierzmowania obu roczników rozpocznie się w piątek o godz. 18.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. Wejście do budynku szkoły drzwiami znajdującymi się bezpośrednio przy sali.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność diecezjalnej Caritas.

10. Z okazji Jubileuszowego Roku św. Józefa dniach 15-16 października br. planujemy parafialną pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Warto wziąć w niej udział. Wyruszamy w piątek 15.10. ok. godz. 17.00 z parkingu przy kościele; jedziemy na nocleg do Domu Pielgrzyma w Kaliszu; w sobotę mamy w programie wspólną modlitwę i Mszę św., zwiedzanie sanktuarium i Kalisza z przewodnikiem. Powrót późnym wieczorem w sobotę. Przewidywany koszt – 250 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. Dziś w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o – uwaga – narodowych rekolekcjach  u św. Józefa w Kaliszu!!!, o manipulowaniu sondażami badań opinii publicznej oraz życiu Romów na Słowacji, z którymi spotkał się papież Franciszek. Jest także do nabycia Mały Gość niedzielny. Zachęcamy do lektury!

12. Wszystkie potrzebne informacje o naszej parafii znajdują się na stronie internetowej: www.parafiastegna.pl

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. + Gerard Szenwald, l. 79, zam. w Stegnie i śp. + Marek Wasilewski, l. 57, zam. w DPS Mors. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  września 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930