Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVIII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXVIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 10 października 2021 12:55

Ogłoszenia parafialne
XXVIII Niedziela zwykła, 10 października 2021 r.

„Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”.
(Mk 10, 17)1. Dziś obchodzimy w Polsce XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Przy drzwiach kościoła – zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, która wspiera utalentowanych młodych ludzi z niezamożnych rodzin.

2. Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są w tygodniu codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Różaniec z udziałem dzieci jest w poniedziałki, środy i piątki, ale zapraszamy też w pozostałe dni. Odmawiajmy różaniec w naszych domach i rodzinach.

3. We środę – 13 października – zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, wyjątkowo o godz. 17.30 (przed Mszą św.). Bardzo proszę Panie z  Róży Różańcowej o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich zapraszam do udziału w modlitwie. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy.

4. W piątek – 15 X – obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Naszą modlitwą, współczuciem i życzliwością otaczamy rodziców, którzy przeżywają ból i traumę po stracie swojego dziecka.

5. W przyszłą niedzielę, 17 października zapraszam na Wieczór uwielbienia o godz. 18.00; poprowadzi go już tradycyjnie Jakub Bartkowiak, muzyk i ewangelizator, którego gościliśmy już kilkakrotnie w naszej parafii.

6. Są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Chcemy powierzyć św. Józefowi nasze rodziny i całą naszą parafię. Do wtorku można jeszcze zgłosić swój udział. Wyruszamy w najbliższy piątek o godz. 16.00. Powrót w sobotę późnym wieczorem.

7. Nasza parafia przygotowuje się do wizytacji kanonicznej, która odbędzie się w sobotę 23 października br. Ks. Biskup dr Józef Wysocki przybędzie do naszej parafii, aby umocnić nas w wierze i chrześcijańskim powołaniu. Zapraszam wszystkie grupy i wspólnoty naszej parafii: Żywy Różaniec, Nieustający Różaniec, Akcję katolicką, Służbę Liturgiczną Ołtarza i Szafarzy nadzwyczajnych Komunii świętej na spotkanie z ks. Biskupem o godz. 17.00, a wszystkich parafian na Różaniec (17.30) i uroczystą Mszę świętą (18.00) pod przewodnictwem ks. Biskupa Józefa. Przygotujmy to spotkanie naszą modlitwą.

8. Ministrantów i lektorów zapraszam na zbiórkę w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Przygotujemy asystę na Mszę św. z ks. Biskupem. Proszę rodziców ministrantów o dopilnowanie ich udziału w spotkaniu. Zapraszam także chętnych chłopców do służby przy Ołtarzu.

9. Spotkania ogólne dla kandydatów do bierzmowania: rok II – wtorek o g. 19.00 w domu parafialnym; rok I – niedziela 17 października po Mszy św. o g. 10.30 w kościele.

10. Od jutra zaczynamy cyklinowanie drugiego podestu pod ławkami. Dziękuję mężczyznom, którzy pomogli w ubiegłym tygodniu w demontażu i montażu ławek i zapraszam chętnych do pomocy jutro na godz. 7.00 rano.

11. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Ministranci rozprowadzają kartki wypominkowe. Proszę o wypisanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możecie uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez siebie zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy zakrystii bądź w kancelarii parafialnej do końca października. Organizowane są 2 formy modlitwy za zmarłych: wypominki miesięczne, czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za polecanych zmarłych, z procesją na cmentarz.

12. Dziś w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o Dniu Dziecka Utraconego, o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów oraz o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych. Zachęcamy do lektury!

13. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Przemysław Ruciński, kawaler, zam. w Stegnie i Patrycja Sikora, panna, zam. w Kowalach. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

14. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. + Teresa Chojnacka w wieku 85 lat. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  września 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930