Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIX Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXIX Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 17 października 2021 08:18

Ogłoszenia parafialne
XXIX Niedziela zwykła, 17 października 2021 r.

Kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym.
(Mk 10, 43)1. Zapraszam dziś o godz. 18.00 na ostatni w tym roku Wieczór uwielbienia; poprowadzi go już tradycyjnie Jakub Bartkowiak, muzyk i ewangelizator, którego gościliśmy już kilkakrotnie w naszej parafii.

2. Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są w tygodniu codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież. Odmawiajmy różaniec w naszych domach i rodzinach.

3. Nasza parafia przygotowuje się do wizytacji kanonicznej, która odbędzie się w najbliższą sobotę 23 października br. Ks. Biskup dr Józef Wysocki przybędzie do naszej parafii, aby umocnić nas w wierze i chrześcijańskim powołaniu. Zapraszam wszystkie grupy i wspólnoty naszej parafii: Żywy Różaniec, Nieustający Różaniec, Akcję katolicką, Służbę Liturgiczną Ołtarza i Szafarzy nadzwyczajnych Komunii świętej na spotkanie z ks. Biskupem o godz. 17.00, a wszystkich parafian na Różaniec (17.30) i uroczystą Mszę świętą (18.00) pod przewodnictwem ks. Biskupa Józefa. Przygotujmy to spotkanie naszą modlitwą.

4. W związku z potrzebą wykonania jesiennych porządków oraz wizytacją parafii zapraszam wszystkich chętnych do grabienia liści na terenie wokół kościoła i na cmentarzu w najbliższy czwartek na godz. 9.00.

5. W najbliższą sobotę nie będzie zbiórki dla lektorów i ministrantów. Całą Służbę Liturgiczną zapraszam na spotkanie z ks. Biskupem na godz. 17.00.

6. Zakończyliśmy cyklinowanie podestów pod ławkami. Dziękuję wszystkim mężczyznom, którzy pomogli w demontażu i montażu ławek. Koszt cyklinowania i lakierowania podestów wyniósł 9471 zł. Zebraliśmy wcześniej na ten cel 3584 zł. Brakuje nam jeszcze 5887 zł. Dzisiejsza taca jest przeznaczona w całości na pokrycie kosztów związanych z wykonanymi pracami.

7. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć misje poprzez ofiary złożone do puszek po mszach świętych.


8. Spotkania ogólne dla kandydatów do bierzmowania: rok I – dziś po Mszy św. o g. 10.30 w kościele; spotkania w małych grupach (odbywają się w domu parafialnym): rok I klasa VIII a – niedziela 24. 10. po Mszy św. o g. 10.30, klasa VIII b – niedziela 24. 10. po Mszy św. o godz. 17.00; rok II – niedziela 31.10. po Mszy św. o 10.30.

9. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Ministranci rozprowadzają kartki wypominkowe. Proszę o wypisanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możecie uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez siebie zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy zakrystii bądź w kancelarii parafialnej do końca października. Organizowane są 2 formy modlitwy za zmarłych: wypominki miesięczne, czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za polecanych zmarłych, z procesją na cmentarz.

10. Dziś w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o tym, jak parafie przy granicy z Białorusią pomagają migrantom, o serialu o życiu Jezusa „The Chosen” – Wybrany, który robi furorę w internecie, jest też świadectwo moich młodych przyjaciół, którzy mierzą się ze stratą swojej córeczki Laury…Zachęcamy do lektury!

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  sierpnia 2022  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031