Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Zwykła
Ogłoszenia II Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 15 stycznia 2022 23:28

Ogłoszenia parafialne
II Niedziela zwykła, 16 stycznia 2022 r.
„Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie!”.
(J 2, 5)

1. We wtorek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu w tym roku towarzyszą słowa: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ekumenicznych. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej diecezji elbląskiej.

2. Od 3 stycznia 2022 roku rozpoczęła się w naszej parafii wizyta duszpasterska – kolęda. Jest to całkowicie dobrowolne spotkanie dla chętnych Parafian i jest ona przeprowadzona z uwzględnieniem obowiązujących przepisów sanitarnych i wskazań Biskupa Elbląskiego. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy zaprosili mnie w ubiegłym tygodniu do swoich domów. Osoby, które z jakichkolwiek powodów nie życzą sobie takiej wizyty, proszone są o przekazanie tej informacji wysyłając sms lub telefonując na numer parafialny – 572–452–510, z podaniem swojego nazwiska i adresu. Ułatwi to sprawne i bezpieczne przeprowadzenie kolędy. Jest zrozumiałe, że niektórzy z racji epidemicznych mogą się obawiać takiego spotkania, dlatego będę odwiedzał tylko te osoby, które sobie tego życzą. Program kolędy na każdy następny tydzień jest umieszczany w ogłoszeniach parafialnych, w gablotach, na stronie internetowej www.parafiastegna.pl i na parafialnym profilu na Facebooku.
Plan kolędy:
17.01. 2022 r. (poniedziałek) od godz. 15.00 – ul. Żuławska od P. Trybockiej, Elbląska
18.01.2022 r. (wtorek) – nie ma kolędy
19.01.2022 r. (środa) od godz. 15.00 – ul. Jagiełły od P. Łach
20.01.2022 r. (czwartek) od 15.00 – ul. Morska od P. Kordeckiej, Świerkowa
21.01.2022 r. (piątek) od godz. 15.00 – ul. Morska od P. Pilipowicz do P. Kalitiuk, Obozowa, Dmowskiego
22.01.2022 r. (sobota) od godz. 9.30 – Stegienka Osada od P. Zagórowskich do P. Zawadzkiego, bloki

3. Msze święte w okresie kolędowym będą odprawiane w tygodniu o godz. 8.30 (poza wyszczególnionymi wyjątkami).

4. W tym roku zgodnie ze wskazaniami Biskupa Elbląskiego, ministranci nie uczestniczą w kolędzie, podczas której w poprzednich latach zbierali ofiary na fundusz ministrancki. W związku z tym w przyszłą niedzielę po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek, przeznaczona na organizację wspólnego wyjazdu Służby Liturgicznej Ołtarza.

5. Spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w przyszłą niedzielę 23 stycznia: Klasa VIII B o g. 9.30, Rok II o g. 11.30 i klasa VIII A o g. 18.00.

6. Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną. Składam serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary materialne składane na utrzymanie i rozwój naszej parafii. Dziękuję także za wszystkie ofiary duchowe – modlitwy, ofiarowane trudy i cierpienia w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe. Odbędą się one w dniach 5-9 lutego br. Towarzyszy im hasło: Nie lękajcie się! Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Waga, prefekt seminarium. Więcej informacji na stronie internetowej uczelni oraz diecezji. Zachęcamy do udziału!

8. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego przeczytamym.in. o synodach i synodalności w Kościele oraz o tym, jak w parafiach naszej diecezji przeżywa się czas Bożego Narodzenia. Informacja dla kolekcjonerów  Biblii – audio: w dzisiejszym numerze umieszczona jest kolejna płyta CD z Księgą Rodzaju i Wyjścia. Zachęcam do nabycia całej kolekcji!

9. W tym tygodniu będziemy obchodzili Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wszystkim naszym Babciom i Dziadkom dziękujemy za ich miłość i troskę, i życzymy zdrowia, sił i pogody ducha na co dzień! Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: nasz parafianin śp. + Kazimierz Dąbkowski w wieku 84 lat oraz śp. Stanisław Witek (72 l.) mieszkaniec DPS Mors. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  października 2022  »
powtśrczpisoni
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31