Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 06 marca 2022 11:52

Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Wielkiego Postu, 6 marca 2022 r.

„Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdy słowem, które pochodzi z ust Bożych”.
(Mt 4, 4)1. Bardzo dziękuję za Waszą hojność na rzeczy pomocy Ukrainie. W ubiegłą niedzielę i Środę Popielcową zebraliśmy łącznie 8975 zł. Te pieniądze zostały przelane na konto Caritas. Trwamy na modlitwie i poście o zaprzestanie działań wojennych i pokój dla Ukrainy.

2. Fundacja „Stegna dla Ciebie” i Zespół Szkół w Stegnie kontynuuje zbiórkę potrzebnej żywności i rzeczy, ale już teraz dla tych rodzin, które dotrą do nas. Wykaz rzeczy potrzebnych jest umieszczony w gablotach ogłoszeniowych oraz na ulotkach przy wyjściu bocznym z kościoła. Jeśli chodzi o zbiórkę z ubiegłego tygodnia, to we środę ruszył już jeden transport do Sarn na Ukrainie. Drugi wyruszy w poniedziałek.

3. Tymczasowe zakwaterowanie dla uchodźców z Ukrainy. Jestem w kontakcie z Zespołem Zarządzania Kryzysowego naszej Gminy, ale na razie nie otrzymałem sygnału o potrzebie kwaterunku dla uchodźców. W ubiegłym tygodniu trafiło do mieszkańców naszej parafii  kilka rodzin z Ukrainy, ale na zasadzie wcześniejszej znajomości. Niektóre ośrodki wczasowe sprowadziły uchodźców innymi niż rządowy kanałami. Dom Formacyjny św. Wojciecha w Mikoszewie jest przygotowany na 100 osób, siostry katarzynki w Krynicy Morskiej przyjęły już 15 osób. Bądźmy w gotowości do pomocy. Na pewno jeszcze nasza pomoc będzie potrzebna.

4. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa tego okresu: Droga Krzyżowa, która jest odprawiana w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz Gorzkie Żale, które odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Niech udział w tych nabożeństwach będzie dla nas okazją do modlitwy o pokój i odnowę naszej wiary. Ofiary zebrane podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej przeznaczone są na dekoracje do Grobu Pańskiego.

5. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyszły wczoraj do porządkowania terenu wokół kościoła i na cmentarzu. Było nas w sumie 13 osób. Wszystkim serdecznie dziękuję.

6. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 i Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie dla obu roczników kandydatów do bierzmowania.

Ministrantem miesiąca lutego został Igor Senwicki. Gratulujemy!

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Radosław Karczewski z diecezji pelplińskiej. Program jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje to nie tylko okazja do spowiedzi wielkopostnej, ale najpierw jest to czas słuchania słowa Bożego, bo z tego słuchania rodzi się wiara i nawrócenie, które przejawia się m.in. w dobrej, głębokiej spowiedzi.

8. Za tydzień obchodzimy Niedzielę ad gentes – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na rzecz misji.

9. 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, która jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Chciałbym w związku z tym zaproponować Wam podjęcie modlitewnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Foldery informacyjne na temat Duchowej Adopcji są wyłożone na stoliku w bocznej kruchcie.

10. Najnowszy numer Gościa niedzielnego jest poświęcony w dużej części inwazji Rosji na Ukrainę. Polecam także cykl wielkopostny pod hasłem „Droga do wolności”. W tym numerze znajduje się kolejna płyta z serii „Biblia – audio”. Prenumeratorów „Biblii – audio” proszę po odbiór GN do zakrystii.  Zachęcam do lektury!

11. W najbliższy wtorek przypada Dzień Kobiet. Piękniejszej części naszej parafii dziękujemy za dar kobiecości, za tworzenie klimatu bliskości, serdeczności i przyjaźni, i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi, najpiękniejszej z kobiet na Ziemi.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  sierpnia 2022  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031