Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 20 marca 2022 18:42

Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkiego Postu, 20 marca 2022 r.

?Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem;
i może wyda owoc?.
(Łk 13, 8-9)


1. Dziękuję za wszelkie dary duchowe i materialne ofiarowane na rzecz naszej parafii, dziękuję za Wasz udział w rekolekcjach parafialnych, za dary na stół rekolekcyjny, za wszelkie nawet najdrobniejsze prace i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty. Niech Bóg, który zna Wasze serca, wynagradza obfitością swoich darów.

2. W najbliższą środę 23 marca o godz. 19.00 rozpoczniemy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary (SOW). Dziś po Mszy św. w zakrystii można jeszcze zapisać się do udziału w Seminarium. Jeśli widzisz w sobie choćby niewielkie pragnienie, aby rozwijać swoją wiarę, podejmij je i dołącz do osób, które już zdecydowały się na udział w SOW.

3. Fundacja ?Stegna dla Ciebie? i Zespół Szkół w Stegnie zamyka zbiórkę potrzebnej żywności i rzeczy dla Ukrainy. Bardzo dziękujemy za Waszą wielką hojność dla osób dotkniętych wojną. Bądźmy nadal wrażliwi na potrzebujących i  gotowi do niesienia pomocy.

4. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz Gorzkie Żale, które odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Niech udział w tych nabożeństwach będzie dla nas okazją do modlitwy o pokój i  odnowę naszej wiary. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej są przeznaczone na dekoracje Grobu Pańskiego.

5. Dziś trzecia niedziela miesiąca, a więc przypada tzw. taca inwestycyjna. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na rzecz misji 1126 zł. Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego złożoną przez nasze Róże Różańcowe w kwocie 200 zł. Bóg zapłać za dar serca!

6. Dziś odbywają się spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania: Klasa VIII B o g. 9.30 i klasa VIII A o g. 18.00 w domu parafialnym, Rok II o g. 11.30 w kościele.

7. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w uroczystość Zwiastowania Pańskiego ? 25 marca, podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

8. W najbliższą sobotę 26 marca zapraszam na zbiórkę ministrancką nie tylko obecnych ministrantów i lektorów, ale także wszystkich chłopców chętnych do służby liturgicznej. Spotkanie o godz. 11.00 w domu parafialnym.

9. 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, która jest jednocześnie 30 rocznicą powstania Diecezji Elbląskiej i Dniem Świętości Życia. Chciałbym w związku z tym zaproponować Wam podjęcie modlitewnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Foldery informacyjne na temat Duchowej Adopcji są wyłożone na stoliku w bocznej kruchcie. Warto pobrać aplikację internetową ?Adoptuj Życie?, która pomaga w prowadzeniu modlitwy.

10. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego polecamy szczególnie rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie. Ponadto jest do nabycia Mały Gość niedzielny z modlitwą do św. Michała Archanioła. Zachęcam do lektury!

11. Zapowiedzi:
W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
1) Łukasz Leszczyński, kawaler, zamieszkały w Rybinie, parafia tutejsza oraz Anna Abramowska, panna, pochodząca z Olecka.
2) Jacek Szczepkowski, kawaler, zamieszkały w Stegnie oraz Sabina Maria Papała, panna, pochodząca z Łazisk Górnych. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2023

«  września 2023  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930