Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 27 marca 2022 10:28

Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkiego Postu ?Laetare?, 27 marca 2022 r.

?Zabiorę się i pójdę do mego ojca?.
(Łk 15, 18a)1. Dziś niedziela Laetare ? niedziela radości. W miniony piątek minęło 30 lat od powstania Diecezji Elbląskiej, utworzonej przez papieża Jana Pawła II 25 marca 1992 roku. Dziękujemy Bogu za ten czas, za kapłanów, osoby konsekrowane i za wiernych świeckich tworzących wspólnotę diecezjalną, a także za wspólnoty, grupy i stowarzyszenia działające w parafiach. Modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa, do pracy katechetycznej oraz misyjnej.

2. Dziękuję Zieleni Nowodworskiej za podarowanie bratków do naszej parafii. Dziękuję serdecznie osobom, które w ubiegłym tygodniu służyły swoim czasem i talentami na rzecz naszej wspólnocie parafialnej. Niech Bóg, który zna Wasze serca, wynagradza obfitością swoich darów. Dziękuję za ofiary złożone na inwestycje w naszej parafii. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 3254 zł. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca! Dziękuję wszystkim osobom, które podjęły się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Proszę te osoby o złożenie w zakrystii części deklaracji ze swoimi danymi, abyśmy mogli założyć w naszej parafii Księgę Duchowej Adopcji.

3. W ubiegłą środę rozpoczęliśmy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary (SOW). Kolejne spotkanie w najbliższą środę 30 marca o godz. 19.00. Można jeszcze dołączyć! Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub we środę po spotkaniu. Jeśli widzisz w sobie choćby niewielkie pragnienie, aby rozwijać swoją wiarę, podejmij je i dołącz do osób, które już zdecydowały się na udział w SOW.

4. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz Gorzkie Żale, które odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Niech udział w tych nabożeństwach będzie dla nas okazją do modlitwy o pokój i  odnowę naszej wiary. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej są przeznaczone na dekoracje Grobu Pańskiego.


5. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Będzie to także okazja do spowiedzi wielkopostnej dla chorych. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 16.30. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę, 3 kwietnia, po Mszy św. o godz. 10.30 i Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie dla obu roczników kandydatów do bierzmowania.

7. Powracamy z konkursem na największą i najpiękniejszą palmę. Zapraszam dzieci i młodzież wraz z rodzinami do udziału w konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpi w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10.30. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród.

8. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego polecamy szczególnie artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji ? o grzechu zazdrości. Zachęcam do lektury!

9. Zapowiedzi:
W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Jacek Szczepkowski, kawaler, zamieszkały w Stegnie oraz Sabina Maria Papała, panna, pochodząca z Łazisk Górnych. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2023

«  września 2023  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930