Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 16 kwietnia 2022 17:20

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
17 kwietnia 2022 r.

„Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze.” (Kol 3, 1)

1. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj tym radosnym pozdrowieniem. Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech przynosi pokój w czasie wojennych niepokojów, niech stanie się źródłem radości w naszym codziennym życiu. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w radości serca świętować dzień zwycięstwa życia nad śmiercią. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzę błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

2. Dziękuję za wszystkie ofiary duchowe w materialne złożone na potrzeby parafii. Dziękuję za ofiary przeznaczone na zakup kwiatów, paschału i kadzidła oraz oprawę nowego obrazu do Ciemnicy. Dziękuję za wszystkie dary złożone w Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów. Dziękuję Pani Anicecie Dauter za projekt i realizację wraz z Panią Judytą Skalską wystroju Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz wszystkim mężczyznom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Panu Organiście za zaangażowanie w liturgię Triduum Paschalnego. Dziękuję naszym Strażakom z OSP Stegna za pomoc w liturgii Wigilii Paschalnej i procesji rezurekcyjnej. Szczególne podziękowania należą się panu Łukaszowi Chojnie za troskę o liturgię parafialną i wystrój kościoła.

3. Dzisiaj Msze św. odprawiane jeszcze będą o godz. 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę - o godz. 8.30, 10.30 i 17.00. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W Poniedziałek Wielkanocny taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
W najbliższą środę o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Jest to spotkanie już tylko dla tych osób, które uczestniczą w Seminarium.

5. Za tydzień — druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Zapraszam do modlitwy o godz. 15.00, aby wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawić Godzinę Miłosierdzia. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Przez najbliższy tydzień po Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia z racji nowenny.

6. W przyszłą niedzielę odbędą się w domu parafialnym spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania: Klasa VIII B o g. 9.30, Rok II o g. 11.30 i klasa VIII A o g. 18.00.

7. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego znajdziemy teksty dotyczące zmartwychwstania Chrystusa i istoty Świąt Wielkanocnych oraz materiał o tym, jak świętują Wielkanoc grekokatolicy i prawosławni. Jest także nowy numer Małego Gościa niedzielnego z magnesem z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Zachęcam do lektury!

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin – śp. Bogusław Olenicz, w wieku 84 lat. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Poprawiony: czwartek, 21 kwietnia 2022 18:35
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  sierpnia 2022  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031