Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocna
Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocna PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 22 maja 2022 18:55

Ogłoszenia parafialne
VI Niedziela Wielkanocy, 22 maja 2022 r.

„A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem”
(J 14, 26)1. Serdecznie dziękuję dzieciom i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz wszystkim opiekunom za wspólne pielgrzymowanie do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za zaangażowanie w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości.

2. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Niech będzie to okazja do modlitwy o pokój na Ukrainie i na świecie, o pokój w naszych sercach. Zapraszamy szczególnie dzieci, które zbierają obrazki z aniołami i tworzą „Orszak Królowej Pokoju”. Najlepsi otrzymają nagrody.

3. Dziś odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania II roku w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I roku odbędzie się w niedzielę 5 czerwca i będzie to skrutynium, czyli indywidualna rozmowa z ks. Proboszczem i animatorami na temat pracy wykonanej w ciągu roku przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. Jutro, tj. 23 maja zapraszam na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele po Mszy św., o godz. 18.45.

6. We czwartek obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom dziękujemy za ich miłość i poświęcenie. Życzymy Bożego błogosławieństwa i pociechy z dzieci. Szczęść Boże!

7. Przypominam się z prośbą o wypożyczenie zdjęć, ukazujących posługę duszpasterską ks. prałata Stanisława Knapika, które są w Waszym posiadaniu (dobrych jakościowo), opisanych i podpisanych, które posłużą nam do przygotowania wystawy.

8. Zapraszam dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach wakacyjnych, organizowanych przez Ruch Światło – Życie Diecezji Elbląskiej: Oaza Eucharystyczna (3-4 SP) 26.06.-02.07., Oaza Dzieci Bożych (SP 5-6) 19 – 29. 08., Oaza Nowej Drogi (SP 7-8) 13 – 29. 08., Oaza Nowego Życia (szkoła średnia) 13-29. 08. Rekolekcje odbywają się Domu Formacyjnym św. Wojciecha w Mikoszewie i stanowią ciekawą propozycję połączenia wakacyjnego wypoczynku z formacją chrześcijańską. Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną.

9. W piątek w katedrze elbląskiej sześciu kleryków naszego seminarium duchownego przyjmie święcenia diakonatu, a w sobotę dwóch diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Cieszymy się nowymi diakonami oraz księżmi. Ich służbę w Kościele powierzamy Panu Bogu. Przy tej okazji informujemy, że seminarium duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca br. pod hasłem „Nauczyciel jest i woła Cię”. Szczegóły na stronie internetowej diecezji i Seminarium. Zachęcamy do udziału!

10. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego możemy przeczytać historię życia beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz przeczytać o tym, czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi. Jest także nowy numer Małego Gościa niedzielnego, który tak naprawdę nie jest czasopismem dla najmłodszych, a raczej dla nieco starszych dzieci (kl. IV – VII). Dziś znajdziemy tam specjalny dodatek poświęcony czterem patronom roku 2022. Zachęcam do lektury!

11. Zapowiedzi:
W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Mateusz Krzysztof Zawiślak, kawaler, zamieszkały w Stegnie oraz Elżbieta Maria Dolata, panna, zamieszkała w Malborku. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  sierpnia 2022  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031