Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Zesłanie Ducha Świętego
Ogłoszenia Zesłanie Ducha Świętego PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 05 czerwca 2022 10:25

Ogłoszenia parafialne
Zesłanie Ducha Świętego, 5 czerwca 2022 r.

„Przybądź Duchu Święty, przyjdź światłości sumień!”
Sekwencja


1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, która patronuje parafii w Jantarze.

2. Jutro przypada 23 rocznica wizyty Jana Pawła II w Elblągu. Przypomnijmy, 6 czerwca 1999 r. papież spotkał się z tłumami wiernych na lotnisku elbląskiego Aeroklubu, gdzie odprawił nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i wygłosił homilię.

3. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa.

4. Zakończył się miesiąc maj. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwie majowym do dzisiaj, mogą jeszcze przynieść plansze z „Orszakiem Królowej pokoju”. Wszystkie dzieci, które systematycznie uczestniczyły w nabożeństwie, otrzymają nagrody. Sponsorzy mile widziani.

5. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które patronuje naszej parafii. Odprawiamy je codziennie o g. 17.30, a w niedziele o 16.30. Litanię do Serca Jezusowego odmawiajmy także w naszych domach i rodzinach.

6. Dziś odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I roku; będzie to indywidualna rozmowa z ks. Proboszczem i animatorami na temat pracy wykonanej w ciągu roku przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Klasa VIII B ma spotkanie po Mszy św. o godz. 10.30, klasa VIII A – po Mszy św. o 17.00.

7. Ministrantem  miesiąca maja został Piotr Król. Gratulujemy! W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych aspirantów i ministrantów do służby liturgicznej.

8. Zapraszam dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach wakacyjnych, organizowanych przez Ruch Światło – Życie Diecezji Elbląskiej: Oaza Eucharystyczna (3-4 SP) 26.06.-02.07., Oaza Dzieci Bożych (SP 5-6) 19 – 29. 08., Oaza Nowej Drogi (SP 7-8) 13 – 29. 08., Oaza Nowego Życia (szkoła średnia) 13-29. 08. Rekolekcje odbywają się Domu Formacyjnym św. Wojciecha w Mikoszewie i stanowią ciekawą propozycję połączenia wakacyjnego wypoczynku z formacją chrześcijańską. Zapisy poprzez formularz Google lub telefonicznie; kod QR i numer telefonu umieszczone są na plakacie. Zainteresowanych proszę także o kontakt ze mną.

9. Szybkimi krokami zbliża się nasza uroczystość odpustowa, która w tym roku przypada 24 czerwca. Tradycyjnie chcemy przeprowadzić loterię fantową z myślą o dzieciach. Prosimy o podzielenie się zabawkami, książkami, grami, kredkami i innymi rzeczami, które mogą być atrakcją dla dzieci. Fanty na loterię proszę przynosić na plebanię.

10. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego kolejna płyta CD z Biblią – audio. Prenumeratorów zapraszam po odbiór do zakrystii. Pozostałe osoby mogą nabyć tygodnik przy wyjściu z kościoła. Polecam w nim szczególnie artykuł o tym, co Duch Święty mówi dziś do Kościoła. Zachęcam do lektury!

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności, zaopatrzony sakramentami świętymi, nasz parafianin – śp. Tadeusz Przybyłek, w wieku 64 lat. Pogrzeb odbędzie się we środę o g. 12.30. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  sierpnia 2022  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031