Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 19 czerwca 2022 09:09

Ogłoszenia parafialne
XII Niedziela w ciągu roku, 19 czerwca 2022 r.

?Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie,
niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje?.
(Łk 9, 23)


1. Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję:
- Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stegnie za zapewnienie nam bezpieczeństwa i pomoc w przebiegu procesji;
- osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy,
- ks. prof. Krzysztofowi Bielawnemu za wygłoszone słowo Boże i pomoc w procesji,
- Liturgicznej Służbie Ołtarza pod opieką ceremoniarza Łukasza Chojny
- pani Magdalenie Stupkiewicz za przygotowanie śpiewników na procesję
- dzieciom pierwszokomunijnym i wszystkim dzieciom biorącym udział w procesji oraz ich rodzicom;
- pani Katechetce za przygotowanie dzieci i opiekę nad nimi w czasie procesji
- panu Organiście za prowadzenie śpiewu
- wszystkim moim współpracownikom
- dziękuję tym, którzy udekorowali swoje domy na trasie procesji,
- wszystkim, którzy wzięli udział w tej pięknej uroczystości.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie dzieci, młodzież i dorosłych o 17.30 (w niedzielę o 16.30) na nabożeństwo czerwcowe i procesję eucharystyczną wokół kościoła. Dajmy świadectwo naszej wiary w żywą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Liturgiczna uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela została w tym roku przeniesiona na dzień 23 czerwca, a więc świętujemy ją w najbliższy czwartek. Jest to jednocześnie dzień imienin ks. bp Jana Styrny. Dostojnemu Solenizantowi oraz wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel składamy serdeczne życzenia. Niech Bóg błogosławi!

4. 23 czerwca to także Dzień Ojca! Wszystkim Ojcom dziękujemy za ich trud włożony w służbę rodzinie. Niech Pan Bóg błogosławi, udziela swej mocy, mądrości i miłości, aby jak najlepiej wypełnili swoje ojcowskie powołanie.

5. Ogłaszamy nabór dzieci do scholi, która powstaje w naszej parafii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30. w kościele.

6. Dobiega końca I rok formacji kandydatów do bierzmowania. Gratuluję tym, którzy zaliczyli już materiał z naszej rocznej pracy. Pozostali mają czas do czwartku 23 czerwca, aby zgłosić się na podsumowanie i zaprezentowanie rocznej pracy.

7. Szybkimi krokami zbliża się nasza uroczystość odpustowa, która w tym roku przypada w piątek 24 czerwca o godz. 18.00 (Litania do NSPJ będzie odmawiana po Mszy św.). Liturgii odpustowej będzie przewodniczył ks. prałat Stanisław Knapik, który obchodzi w tym roku 60 rocznicę święceń kapłańskich. Tradycyjnie chcemy przeprowadzić loterię fantową z myślą o dzieciach. Dziękujemy za różne fanty i nadal prosimy o podzielenie się zabawkami, książkami, grami, kredkami i innymi rzeczami, które mogą być atrakcją dla dzieci. Fanty na loterię proszę przynosić do zakrystii lub na plebanię. Także w związku z odpustem parafialnym powraca konkurs dla dzieci na najpiękniejsze serce. Prace mogą być wykonane techniką dowolną. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się po Mszy św. odpustowej. Po liturgii odpustowej rozpocznie się Festyn parafialny pod hasłem: ?Stegna ma Serce, które kocha!? W ramach festynu zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć z posługi ks. prał. S. Knapika w naszej parafii; będzie także dużo dobrego jedzenia, konkursów, zabawy, muzyki i innych atrakcji.

8. W związku z trwającą cały czas wojną na Ukrainie potrzeba modlitwy o pokój. Dlatego zapraszam chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie do sanktuarium Matki Bożej Królowej pokoju. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 24 września ? 2 października 2022 r. Koszt wyjazdu to 1980 zł. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w bocznej kruchcie.

9. Od przyszłej niedzieli zmieniamy porządek Mszy świętych niedzielnych na wakacyjny, tzn. Msza św. w sobotę jest o g. 19.00 i jest to już liturgia niedzielna, a w samą niedzielę mamy 5 Mszy świętych: o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Od poniedziałku do piątku Msza św. jak zwykle, czyli o g. 18.00. W te wakacje wprowadzamy codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie ? godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym.

10. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego polecam szczególnie artykuł o adoracji Najświętszego Sakramentu oraz rozmowę z Bogną Białecką o tym, jak mądrze towarzyszyć dzieciom w wirtualnym świecie. Bezpłatne broszury jej autorstwa są wyłożone na stoliku w kruchcie bocznej. Jest ponadto do nabycia nowy numer Małego Gościa niedzielnego oraz dwumiesięcznik ?Miłujcie się!? Zachęcam do lektury!

Poprawiony: niedziela, 19 czerwca 2022 09:09
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  grudnia 2022  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031