Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 26 czerwca 2022 11:55

Ogłoszenia parafialne
XIII Niedziela w ciągu roku, 26 czerwca 2022 r.

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”.
(Ga 5, 1)

1. W miniony piątek przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową, połączoną z festynem i jubileuszem 60-lecia kapłaństwa ks. prał. Stanisława Knapika. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu tego wydarzenia. Wiele instytucji i osób indywidualnych trzeba by tu wymienić. Pozwólcie, że wymienię przynajmniej niektóre instytucje i osoby: Dziękuję Urzędowi Gminy Stegna, sołectwom: Rybina, Stegienka Osada i Stegna, Ochotniczej Straży Pożarnej w Stegnie, Bankowi Spółdzielczemu w Stegnie i Spółdzielni Samopomoc Chłopska, Pomorskiemu Zespołowi Parków Krajobrazowych, osobom przygotowującym loterię fantową, ciasta i potrawy, służbie liturgicznej i wielu pojedynczym osobom, które mają swój udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu odpustu i festynu. Dziękuję zespołowi ”Nieboskłonni” z Tczewa i pani Dorocie Życzkowskiej za prowadzenie festynu. Wszystkim tutaj wymienionym i wszystkim pozostałym osobom bardzo serdecznie dziękuję. W sposób szczególny chciałbym podziękować: Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Stegnie z dyrektorem Łukaszem Niedźwiedzkim na czele za wieloraką pomoc i zaangażowanie w przygotowanie naszego święta. Dziękuję Domowi Pomocy Społecznej MORS za przygotowanie piernikowych serc z pamiątkowym obrazkiem naszego Jubilata; dziękuję szczególnie pani Magdalenie Stupkiewicz za przygotowanie wystawy dokumentującej posługę kapłańską ks. Stanisława Knapika w naszej parafii. (Osoby, które przekazywały zdjęcia na wystawę, mogą je odebrać w zakrystii).

2. Podczas parafialnego festynu zebraliśmy na potrzeby parafii 3300 zł. Serdecznie dziękuję za to wsparcie, które jest przeznaczone na sfinansowanie zakupu przenośnego nagłośnienia i projektora multimedialnego.

3. Dziękuję wszystkim dzieciom, które wykonały prace na konkurs odpustowy na najpiękniejsze serce. Część tych prac została umieszczona przy chrzcielnicy i możemy je oglądać. Gratuluję wszystkim nagrodzonym!

4. W środę obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na tzw. Świętopietrze i wsparcie działań Ojca Świętego Franciszka oraz Stolicy Apostolskiej.

5. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek udam się do chorych z Komunią świętą od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi tego dnia od godziny 17:00.

6. Ogłaszamy nabór dzieci do scholi, która powstaje w naszej parafii. Rodziców dzieci chętnych do śpiewania proszę o kontakt ze mną.

7. Po raz 30. wyruszy na szlak Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, a po raz 13. Pielgrzymka Rowerowa z Elbląga do tronu Jasnogórskiej Pani. Zachęcamy do udziału w pielgrzymowaniu. Szczegóły w internecie.

8. W związku z trwającą cały czas wojną na Ukrainie potrzeba modlitwy o pokój. Dlatego zapraszam chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie do sanktuarium Matki Bożej Królowej pokoju. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 24 września – 2 października 2022 r. Koszt wyjazdu to 1980 zł. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w bocznej kruchcie.

9. Od tej niedzieli zmieniamy porządek Mszy świętych niedzielnych na wakacyjny, tzn. Msza św. w sobotę jest o g. 19:00 i jest to już liturgia niedzielna, a w samą niedzielę mamy 5 Mszy świętych: o godz. 7:30, 9:00, 11:00, 17:00 i 19:00. Od poniedziałku do piątku Msza św. jak zwykle, czyli o g. 18:00. W te wakacje wprowadzamy codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17:00 do 18:00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym.

10. W najbliższą sobotę 2 lipca rozpoczynamy w naszym kościele 40. Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2022. Informacje o Festiwalu są umieszczone na plakatach. Bilety do nabycia na godzinę przed koncertem — w naszym kościele. Najbliższy koncert  2 lipca br. o godz. 16:00 dadzą Błażej Musiałczyk (organy) i Maria Malinowska (sopran). Serdecznie zapraszamy!

11. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje. Na stoliku w kruchcie bocznej są wyłożone bezpłatne broszury dla rodziców, dotyczące wychowania dzieci do korzystania z internetu oraz rozmów z dzieckiem na temat seksualności. Jest ponadto do nabycia nowy numer Małego Gościa niedzielnego oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się!” Zachęcam do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  sierpnia 2022  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031