Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIV Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XIV Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 03 lipca 2022 16:03

Ogłoszenia parafialne
XIV Niedziela w ciągu roku, 3 lipca 2022 r.

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”.
(Łk 10, 2)


1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. W te wakacje wprowadzamy codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym.

2. Osoby, które przekazywały zdjęcia na wystawę, mogą je odebrać w zakrystii. Dzieci, które chcą zabrać swoje prace konkursowe z konkursu na „Najpiękniejsze serce”, zapraszam po ich odbiór do zakrystii.

3. Przypominamy, że trwa rekrutacja kandydatów na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu oraz w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie. Potrzeba dziś nowych księży i nowych nauczycieli religii w szkołach. Zachęcamy tegorocznych maturzystów, aby nie lękali się podjąć studia z teologii i odpowiedzieć pozytywnie na słowa Chrystusa: Pójdź za Mną!

4. W związku z trwającą cały czas wojną na Ukrainie potrzeba modlitwy o pokój. Dlatego zapraszam chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie do sanktuarium Matki Bożej Królowej pokoju. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 24 września – 2 października 2022 r. Koszt wyjazdu to 1980 zł. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w bocznej kruchcie.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Szczególnie polecamy jej książkę „Uczcie się kochać”, która jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży, pełnym przykładów z życia.

6. W ubiegłą sobotę rozpoczęliśmy w naszym kościele XXXX Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2022. Informacje o Festiwalu są umieszczone na plakatach. Bilety do nabycia na godzinę przed koncertem — w naszym kościele. Najbliższy koncert  9 lipca o godz. 16.00 da hiszpański organista  Arturo Barba. Serdecznie zapraszamy!

7. Rozpoczęły się wakacje i również nasza Owieczka Magda, z którą dzieci spotykały się w każdą niedzielę, wyruszyła w świat, aby go zwiedzać i przeżywać różne przygody. Będzie o tym informować na profilu Facebookowym naszej parafii. Zapraszam do śledzenia jej przygód i dzielenia się swoimi radościami wakacyjnymi.

8. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki z Wydawnictwa Bernardinum oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Również w tygodniu nasz „sklepik” będzie czynny w godz. 11.00 – 14.00.

9. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o św. Tomaszu apostole i wątpliwościach, które mogą utwierdzić naszą wiarę; o dwóch libańskich męczennikach, którzy w czerwcu zostali ogłoszeni błogosławionymi Kościoła; o pięknie Kociewia – jego krajobrazie i bogactwie kulturowym. Zachęcam do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

10. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom, życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  października 2022  »
powtśrczpisoni
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31