Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 23 lipca 2022 18:44

Ogłoszenia parafialne
XVII Niedziela w ciągu roku, 24 lipca 2022 r.

„Otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym wołamy ”.
(Por. Rz 8, 15bc)1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą.


2. W naszym kościele odbywa się 40. Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2022. Informacje o Festiwalu są umieszczone na plakatach. Bilety do nabycia na godzinę przed koncertem — w naszym kościele. Wczoraj mogliśmy wysłuchać koncertu Klausa Geitnera, niemieckiego organisty, dyrygenta chóralnego i muzyka kościelnego  z Monachium. Od następnej soboty wracamy do polskich wykonawców. Najbliższy koncert  30. 07. o godz. 16.00 da Adam Klarecki, organista bazyliki katedralnej we Włocławku. Serdecznie zapraszamy!

3. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Marka Sadłochę, dyrektora Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę (EPP), który służy nam kapłańską pomocą w dniu dzisiejszym i będzie kwestował po Mszy św. przy wyjściu bocznym z kościoła na rzecz Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej.

4. Z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców dziś po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Będzie to także okazja do wsparcia akcji Miva Polska, czyli zakupu środków transportu dla polskich misjonarek i misjonarzy.

5. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki z Wydawnictwa Bernardinum oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Również w tygodniu nasz „sklepik” będzie czynny w godz. 11.00 – 14.00 od wtorku do soboty.

6. We wtorek Kościół wspomina rodziców Najświętszej Maryi Panny – świętych Annę i Joachima. Dom Pomocy Społecznej MORS, w którym mieści się kaplica pod wezwaniem św. Anny, zaprasza do wspólnego świętowania odpustu. Rozpoczniemy uroczystą Mszą świętą polową w ogrodach DPS o godz. 10.00, a po niej zapraszamy na drugą część świętowania przed Domem od ulicy Morskiej.

7. Moich parafian zapraszam na pielgrzymkę do Medjugorie do sanktuarium Matki Bożej Królowej pokoju. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 24 września – 2 października 2022 r. Koszt wyjazdu to 1980 zł. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną. Zostało jeszcze 10 wolnych miejsc. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w bocznej kruchcie.

8. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego polecam szczególnie artykuły o pokutnej pielgrzymce papieża Franciszka do Kanady, o tym, jak głosić Ewangelię młodym i o tym, czym będziemy palić zimą. Zachęcam do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

9. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

10. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności trzy nasze parafianki: śp. + Stefania Osowska (l. 92), śp. + Maria Swajda (l. 82) i śp. + Zdzisława Kotecka (l. 61). Niech Pan przyjmie je do swojej chwały. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
Wszystkim Gościom, życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  października 2022  »
powtśrczpisoni
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31