Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVIII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XVIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 31 lipca 2022 08:07

Ogłoszenia parafialne
XVIII Niedziela w ciągu roku, 31 lipca 2022 r.

„Jezus powiedział też do nich: Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś ma wszystkiego w nadmiarze, to jego życie nie zależy od jego mienia”.
(Łk 12, 15)

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą.


2. W naszym kościele odbywa się XXXX Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2022. Informacje o Festiwalu są umieszczone na plakatach. Bilety do nabycia na godzinę przed koncertem - w naszym kościele. Wczoraj mogliśmy wysłuchać koncertu Adama Klareckiego, organisty bazyliki katedralnej we Włocławku. Najbliższy koncert  6 sierpnia o godz. 16.00 da prof. Roman Perucki, Dyrektor Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy!

3. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek do chorych udam się z Komunią św. od godziny 9.00. W I piątek spowiedź od godz. 17.00. We czwartek wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów, natomiast w sobotę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

4. W ubiegły czwartek wyruszyła na trasę 30. Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych sercach i osobistych modlitwach.

5. Pasterze Kościoła w Polsce zapraszają w miesiącu sierpniu do dobrowolnej abstynencji. Jest to wieloletnia praktyka duszpasterska, kontynuowana od czasów bł. kard Stefana Wyszyńskiego, która wydała wiele dobrych owoców. Tegorocznym hasłem są słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Podejmijmy to wezwanie.

6. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki z Wydawnictwa Bernardinum oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Dziś chciałbym polecić książkę dla młodzieży o ich nowym patronie – rówieśniku – bł. Carlo Akutisie pt.: „Geniusz informatyki w niebie”. Może to być świetna lektura na wakacyjne popołudnie. Również w tygodniu nasz „sklepik” będzie czynny w godz. 11.00 – 14.00 od wtorku do soboty.

7. Moich parafian zapraszam na pielgrzymkę do Medjugorie do sanktuarium Matki Bożej Królowej pokoju. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 24 września – 2 października 2022 r. Koszt wyjazdu to 1980 zł. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną. Zostało jeszcze 6 wolnych miejsc. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w bocznej kruchcie.

8. Już teraz zapraszamy do udziału w VIII Żuławskiej Pielgrzymce Pieszej  od ujścia Wisły do Gietrzwałdu, która odbędzie się w dniach 7 – 11 września 2022 r. Więcej informacji na plakacie, który wywieszony jest w bocznej kruchcie.

9. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego polecam szczególnie artykuły o tym, że prawie połowa osób dorosłych na świecie to abstynenci i że da się pięknie i szczęśliwie żyć bez alkoholu oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych. Zachęcam do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

10. Zapowiedzi:
W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Marta Suszko, panna, zamieszkała w Stegnie i Mateusz Kowalski, kawaler, zamieszkały w Gdyni. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

11. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom, życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

Poprawiony: niedziela, 31 lipca 2022 15:04
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  października 2022  »
powtśrczpisoni
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31