Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 07 sierpnia 2022 08:06

Ogłoszenia parafialne
XIX Niedziela w ciągu roku, 7 sierpnia 2022 r.


„Gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze”.
(Łk 12, 34)1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą.

2. W naszym kościele odbywa się 40. Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2022. Informacje o Festiwalu są umieszczone na plakatach. Bilety do nabycia na godzinę przed koncertem — w naszym kościele. Wczoraj mogliśmy wysłuchać koncertu prof. Romana Peruckiego, dyrektora Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Najbliższy koncert  13 sierpnia o godz. 16.00 da Katarzyna Olszewska – organy i Jacek Szymański – tenor. Serdecznie zapraszamy!

3. Także w najbliższą sobotę – 13 sierpnia — zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. Bardzo proszę Panie z Róż Różańcowych o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich zapraszam do udziału w modlitwie. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy. Proszę zabrać ze sobą świece.

4. W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia zapraszamy na Wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 20.00. Poprowadzi go Jakub Bartkowiak wraz z zespołem.

5. Polecajmy w naszych modlitwach pielgrzymów 30. Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, którzy do 11 sierpnia są w drodze.

6. Pasterze Kościoła w Polsce zapraszają w miesiącu sierpniu do dobrowolnej abstynencji. Jest to wieloletnia praktyka duszpasterska, kontynuowana od czasów bł. kard Stefana Wyszyńskiego, która wydała wiele dobrych owoców. Tegorocznym hasłem są słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Podejmijmy to wezwanie.

7. Już teraz zapraszamy do udziału w VIII Żuławskiej Pielgrzymce Pieszej  od ujścia Wisły do Gietrzwałdu, która odbędzie się w dniach 7 – 11 września 2022 r. Więcej informacji na plakacie, który wywieszony jest w bocznej kruchcie.


8. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki z Wydawnictwa Bernardinum oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Dziś chciałbym polecić książkę dla młodzieży o ich nowym patronie – rówieśniku – bł. Carlo Akutisie pt.: „Geniusz informatyki w niebie”. Może to być świetna lektura na wakacyjne popołudnie. Również w tygodniu nasz „sklepik” będzie czynny w godz. 11.00 – 14.00 od wtorku do soboty.

9. Moich parafian zapraszam na pielgrzymkę do Medjugorie do sanktuarium Matki Bożej Królowej pokoju. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 24 września – 2 października 2022 r. Koszt wyjazdu to 1980 zł. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną. Zostało jeszcze 6 wolnych miejsc. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w bocznej kruchcie.

10. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego polecam szczególnie artykuły o  wielkich pieniądzach, szansach i ryzyku związanym z Centralnym Portem Komunikacyjnym, o wakacjach kredytowych  i o problemie suszy w Polsce. Zachęcam do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

11. Zapowiedzi:
W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Marta Suszko, panna, zamieszkała w Stegnie i Mateusz Kowalski, kawaler, zamieszkały w Gdyni. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

12. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.plWszystkim Gościom, życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2022

«  października 2022  »
powtśrczpisoni
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31